Hat-trick Amelii Bień. Piłkarki KSZO 1929 liderkami!

III liga piłkarska. Grupa IV. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Rysy Bukowina Tatrzańska 9:1 (5:1).

9:1 – Wiktoria Krawczyk, 88 min.

KSZO: Naglarska – Kowalska (75.Żelazowska), Zawadzka, K.Rutkowska (65.Zięba) – Jurecka, Tymowska, Bień, Zawolik, Olszewska (78.Dziekańska) – Latała (60.Krawczyk), Szymańska (81.Papierz). Trener: Szymon Kroczek.

Przeciwniczki KSZO przyjechały do Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu meczu i w dziewięcioosobowym składzie. Nic więc dziwnego, że nie miały nic do powiedzenia w starciu z rozpędzonym beniaminkiem, czyli naszym KSZO. Przypomnijmy, że piłkarki Rys spadły w ubiegłym sezonie z III ligi, ale po wycofaniu się kilku drużyn z rozgrywek zostały zaproszone do udziału w tej klasie rozgrywkowej w tegorocznym sezonie.

Podopieczne trenera Szymona Kroczka już po 18 minutach gry prowadziły 5:0 i praktycznie było już po meczu. Rysy zdobyły co prawda honorowego gola po błędzie naszej bramkarki, ale w drugiej połowie znów nasza drużyna wrzuciła szósty bieg i w meczu rozgrywanym w deszczu zdobyła kolejne bramki. Warto odnotować, że hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Amelia Bień. W ten sposób KSZO 1929 utrzymał pozycję liderek rozgrywek. Co ciekawe, w trzech meczach zdobył już 13 bramek.

W innych meczach Iskra Brzezinka uległa na własnym terenie rezerwom Resovii 1:5, Pogorzanka Pogorzyce bezbramkowo zremisowała z Izolatorem Boguchwała, Naprzód Sobolów uległ 0:7 rezerwom Górnika Łęczna, zaś zespół Football Success Academy Kraków przegrał 2:4 z MOSiR-rem Lubartów.