Rozbój w stanie nieważkości

W dniu 15 września 2022 r. Sąd Rejonowy w Opatowie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 26-latka zatrzymanego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ćmielowie w bezpośrednim pościgu, a podejrzanego o dokonanie rozboju na 63-latce.

-W dniu 13 września 2022 r., po godz. 14, do Komisariatu Policji w Ćmielowie zgłosiła się 63-latka, która kilka minut wcześniej, kiedy znajdowała się na przystanku autobusowym, padła ofiarą rozboju –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie podszedł do niej znany jej 26-latek, popchnął ją i przewrócił na ławkę, a następnie grożąc pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy w kwocie 20 złotych. Kobieta obawiając się napastnika wydała mu pieniądze w kwocie 10 złotych. Po kilku minutach, policjanci w pościgu zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Opatowie za dokonanie rozboju zostawał wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.