Ależ osiągniecie… UKS Czwórka w potrójnym złocie

W minioną sobotę w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce, na których znakomicie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci ostrowieccy, którzy zdobyli aż 6 medali.

Na najwyższym szczeblu podium stanęli: Dominika Karwacka w rzucie oszczepem z wynikiem 28,78 m, Michał Potrzeszcz w biegu na 300 m z nowym rekordem życiowym 37,74 s oraz Bartosz Kowalski w skoku w dal z wynikiem 5,79 m.

Drugie miejsce w biegu na 100 m, również z nowym rekordem życiowym 11,44 s, zdobył Michał Potrzeszcz, a trzecie miejsce przypadło Dominice Karwackiej w rzucie dyskiem 28,75 m i zawodniczkom w sztafecie 4×100 m w składzie Wiktoria Kaniszewska, Maria Wójtowicz, Sandra Miśkiewicz i Anastazja Kaczmarek.

Na 4 miejscu uplasował się Bartosz Kowalski w pchnięciu kulą z wynikiem 9,90 m. 5 miejsce, też w pchnięciu kulą, wywalczył Aleksander Walczyk (9,54 m), który był również piąty w rzucie dyskiem (32,64 m). W obu tych konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Ponadto, piąta lokata przypadła w skoku wzwyż Marii Wójtowicz (140 cm) i Anastazji Kaczmarek w biegu na 300 m (44,31 s). Z kolei w biegu na 1000 m piąte miejsce przypadło Aleksowi Czarneckiemu, a szóste Piotrowi Sikorze.

Prezes UKS Czwórka Janusz Ozdoba jest bardzo dumny z występu naszych zawodników i dziękuję panu prezydentowi Piotrowi Dasiosowi za zorganizowanie transportu na wyjezdna zawody. Rozpiera nas duma, bo „Czwórka” zdobyła aż 25 pkt. i w klasyfikacji drużynowej wywalczyła 6 miejsce na startujące 32 kluby.