Kolejne dwie kobiety potrącone na pasach

W dniu 21 września 2022 r. , w Opatowie na ulicy Partyzantów, na oznakowanym przejściu dla pieszych mitsubishi potrąciło 45-letnią kobietę. Jak podała młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik, rzecznik prasowy KPP w Opatowie, pieszą przewieziono do szpitala. 68-letni kierowca samochodu był trzeźwy.

Z kolei w dniu 19 września 2022 r., o godz. 5.40, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei 3 Maja, 61-latek kierując samochodem osobowym marki Renault nie udzielił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia. 58-latka została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność, ja również dołączam się do tego apelu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nie jest nikomu zagwarantowane przez przepisy prawa. Z obserwacji wynika, że niektórzy piesi zbytnio uwierzyli nowym przepisom i w ogóle nie dbają o swe bezpieczeństwo. Bądźmy więc ostrożni, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Przecież jeszcze nie tak dawno w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei 3 Maja wydarzyła się wielka tragedia, w której zginęła piesza pod kołami ciężarowego pojazdu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.