Zwycięstwo siatkarek KSZO SMS na początek sezonu (wideo)

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Maraton Krzeszowice 3:1 (21:25, 25:13, 25:15, 25:19).

KSZO: Marycjanik, Klisiak, Błaszczyk, Maksajda, Piotrowska, Orzyłowska, Mich (libero) oraz Kłosowska, Dyduła, a także Salamon, Kos, Klimowicz. Trener: Piotr Brodawka.

Maraton: Mantorska, Mastek, Kaczmarczyk, Borowy, Widera, Bylica, Pietruszka (liero) oraz Wawak, Bogdan, Wajder, a także Błaszczak. Trener: Tomasz Piechota.

KSZO SMS potwierdził, że w tym sezonie dysponuje ciekawym zespołem. Poza I setem kontrolował przebieg meczu i zasłużenie wygrał w inauguracyjnym sezon meczu z Maratonem.

W I secie, mimo iż rywalki popełniły cztery błędy serwisowe, nasza drużyna, jakby stremowana, miała kłopoty na przyjęciu i dlatego przegrała tę partię. Jednak, mimo iż nasze panie przegrywały 4:9, 7:12, 8:15, to potrafiły doprowadzić do stanu 17:17. W końcówce drobne błędy nie pozwoliły im rozstrzygnąć seta na swoja korzyść.

II i III set toczyły się pod wyraźne dyktando podopiecznych trenera Piotra Brodawki. Na parkiecie pojawiła się już na rozegraniu Julia Kłosowska. W drugiej partii świetnie serwowały Oliwia Błaszczyk i Maja Orzyłowska, w ataku prawie nie myliła się Wiktoria Maksajda, a na dodatek ostrowczanki zaliczyły kilka skutecznych bloków. Nasza drużyna prowadziła 12:4 i 16:7 i spokojnie zakończyła partię. Warto odnotować, że asami serwisowymi popisały się Maja Orzyłowska i rozgrywająca dobry mecz Wiktoria Maksajda. Z kolei w III secie KSZO SMS szybko objął wysokie prowadzenie 10:1. Później było 12:7 i 18:10. Serię punktów zdobyliśmy przy zagrywce Kamilii Dyduły, a seta zakończyły nasze środkowe – Emilia Piotrowska i Maja Orzyłowska.

IV set miał wyrównany przebieg do stanu 16:16, kiedy to walka toczyła się „punkt za punkt”. Później ataki Wiktorii Maksyjdy i Julii Klisiak były nie do obrony i kilkupunktową przewagę nasze siatkarki utrzymały do ostatniej piłki.

Po meczu, na gorąco, trener Piotr Brodawka podkreślił, że cieszy go wynik, ale gra jeszcze pozostawia nieco do życzenia. Nasza drużyna chciała pokazać w inauguracyjnym meczy wszystkie swoje atuty, choć to właśnie uproszczona gra przynosiła większe efekty. –Więcej taktyki, mniej kombinowania – kwitował grę nasz szkoleniowiec.

8 października KSZO SMS zagra w Szczyrku z SMS II, który w Krakowie, po tie-breaku, pokonał Wisłę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *