Mateusz Gębusia i Filip Potocki brązowymi medalistami pięściarskich mistrzostw Polski młodzików (zdjęcia)

Czterech zawodników i jedna zawodniczka reprezentowali KSZO na rozgrywanych w Bytowie Mistrzostwach Polski w Boksie Młodziczek i Młodzików. Do Ostrowca przywieźli dwa, brązowe medale i jedno miejsce w ćwierćfinale, gromadząc w ten sposób sporo punktów do młodzieżowej klasyfikacji klubowej.

O medale dla naszego klubu walczyli: Lena Konarska (57 kg), Mateusz Gębusia (47 kg), Filip Potocki(80 kg), Kamil Szczygieł (66 kg) i Jakub Górnisiewicz (54 kg). Jak się okazało, Lena dotarła do ćwierćfinału, a  Mateusz i Filip sięgnęli po medale, docierając do półfinałów zawodów mistrzowskich i jednocześnie przegrywając swoje walki o wejście do finału.

-Przed zawodami taki wynik brałbym w ciemno –mówi trener, Eugeniusz Cioch. –Taki np. Mateusz Gębusia przed wywalczeniem medalu miał na koncie zaledwie trzy walki i w rzeczy samej nie mógł konkurować, jak równy z równym, a mimo to zanotował taki sukces.

Mateusz Gębusia w drodze po brąz  pokonał Kacpra Rozborskiego z Podkarpackiego Okręgu Bokserskiego, a w półfinale uległ Michałowi Baumanowi ze Śląskiego Okręgu Bokserskiego. Natomiast Filip Potocki pokonał Mariusza Bulbinowicza z Boxingu Sokółki i uległ Igorowi Sobczakowi z Zachodniopomorskiego Okręgu  Bokserskiego.