XVIII Doroczna, czyli szerokie spectrum spojrzenia na świat (zdjęcia)

To już tradycja, że tłumy wypełniły Galerie Fotografii Miejskiego Centrum Kultury podczas XVIII „Dorocznej Wystawy Fotoklubu MCK”. Znów miłośnicy fotografii spisali się na medal prezentując różnorodną tematykę, ale i świetną jakość prezentowanych zdjęć.

– Nasz fotoklub przed rokiem stał się pełnoletni, a teraz stały się takie nasze wystawy, bowiem dziś prezentujemy XVIII Doroczną Wystawę Fotoklubu Galeria MCK – mówi prezes ostrowieckiego fotoklubu, Mirosław Radomski. Widać na niej, że nadal pracujemy, choć wiemy, że ostatnie lata nie były wcale takie łatwe. Najpierw była pandemia, a teraz mamy kryzys energetyczny, ale nie zraża nas to, bowiem nadal się spotykamy, dyskutujemy o fotografii i wykonujemy zdjęcia. Ta wystawa z racji „osiemnastki” jest mocno dojrzała, a mimo różnorodnych prac bardzo spójna. Na uwagę zwraca bardzo wysoki walor techniczny przygotowanych zdjęć, co potwierdza warsztat członków fotoklubu.

Choć, jak przyznaje prezes Mirosław Radomski noże ilość członów jest nieco mniejsza niż we wcześniejszych latach, ale pracująca w fotoklubie grupa jest mocno aktywna, co potwierdzają indywidualne wystawy i nagrody. Trzeba wiedzieć, że poprzednia Doroczna Wystawa Fotoklubu pojawiła się w galeriach w Lublinie i Janowie Lubelskim.  

– Mamy dziś na ścianach galerii prace 27 autorów, część z nich już doskonale znamy, ale cieszą nowe osoby- mówi kustosz Galerii Fotografii MCK, Stanisław Dunin Borkowski. Mamy chociażby prace pani Urszuli Żelaszczyk, która jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, tam prezentując swe zdjęcia. Jak również na dorocznej wystawie widzimy dokonania utalentowanej Wiktorii Sadowskiej, która pierwsze kroki stawiała w naszej grupie „Statyw”. To już tradycje, że dzisiejsza wystawa prezentuje szerokie spectrum spojrzeń na świat.

– Miło jest, kiedy na nasze zaproszenie tak wiele osób odpowiada swą obecnością- mówił prezydent Jarosław Górczyński. To jest już tradycją tego środowiska i tej już osiemnastej ekspozycji. Cieszymy się przy tej okazji, że w Ostrowcu świętokrzyskim dbamy o kulturę, a państwo jesteście wyjątkową publicznością.

To już tradycja, że wystawie towarzyszy limitowane wydawnictwo albumowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *