Miłość połączyła ich na lata

Pięć par obchodziło jubileusz wieloletniego pożycia małżeńskiego. Diamentowe gody obchodzili Maria i Zdzisław Zawadzcy, natomiast złote gody Teresa i Leonard Mokrzyszewscy, Teodozja i Józef Nowakowie, Teresa i Adam Kielochowie oraz Marianna i Marek Kwietniowie.
Szanowni jubilaci z rąk prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego oraz kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Beaty Dudy odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Maria i Zdzisław Zawadzcy stanęli na ślubnym kobiercu latem 1962 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Maria swą karierę zawodową związała z ostrowiecką „Wólczanką”. Zdzisław pracował w ostrowieckiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców, w Powiatowym Związku Gminnych Spółdzielni. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych budował Nowy Zakład, następnie pracował na Starym Zakładzie Ostrowieckiej Huty. Mają dwoje dzieci: Bożenę i Andrzeja. Są dziadkami Justyny i Łukasza oraz pradziadkami Mateusza, Filipa i Kornelii.
Teresa i Leonard Mokrzyszewscy poznali się na potańcówce i pół roku później – latem 1971 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Teresa swą karierę zawodową związała ze służbą zdrowia. Leonard do emerytury pracował w Ostrowieckiej Hucie. Mają dwie córki: Beatę i Martę. Są dziadkami Joanny, Adama i Kacpra.
Teodozja i Józef Nowakowie poznali się podczas studiów w Kielcach. Swój związek przypieczętowali ślubem, który odbył się wiosną 1972 roku w Iwaniskach. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przeprowadzili się w 1981 roku, gdzie Józef podjął pracę jako nauczyciel w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Mickiewicza, później pracował w ostrowieckim Zakładzie Poprawczym. Teodozja swą karierę zawodową związała ze szkołami podstawowych nr 10 i 7. Mają dwoje dzieci Jacka i Annę. Są dziadkami Alicji, Wiktorii, Mateusza, Antoniego i Mikołaja.
Teresa i Adam Kielochowie poznali się w piękny majowy wieczór 1971 roku. Po kilku miesiącach swój związek przypieczętowali ślubem, który odbył się wczesną jesienią tego samego roku w Szewnie. Adam podjął pracę w ostrowieckiej masarni PSS. Teresa zajmowała się domem i opieką nad dziećmi. Mają dwie córki: Małgorzatę i Agnieszkę. Są dziadkami Huberta, Gabriela i Wiktora.
Marianna i Marek Kwietniowie poznali się na prywatce u znajomych w Częstocicach. Po kilku latach narzeczeństwa pobrali się. Marianna do emerytury pracowała w ostrowieckim PKS. Marek swą karierę zawodową związał z Ostrowiecką Hutą. W latach 2000-2008 był przewodniczącym Zarządu LOK w Ostrowcu Świętokrzyskim, a od roku 2005 jest członkiem zarządu Polskiego Związku Krótkofalowców klubu PZK SP7OS. Został odznaczony odznaką „Za zasługi dla Kielecczyzny” oraz Srebrnym Krzyżem za zasługi na rzecz LOK i Obronności Kraju. Jubilaci mają syna Roberta. Są dziadkami Kingi, Norberta i Adriana.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *