Są chętni na budowę strategicznej dla przemysłu drogi. Ceny oferty bardzo wysokie

Aż siedem ofert wpłynęło na ogłoszony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przetarg na budowę tzw. drogi dojazdowej do „trzeciej bramy” Celsy „Huta Ostrowiec”. Niestety wszystkie są wyższe o kilka, a nawet kilkanaście milionów od kwoty 17.292.356,00 zł, jaką samorząd przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Teraz oferty będą analizowane, a władze miasta będą szukać brakujących środków w budżecie lub ogłoszą kolejny przetarg. Wśród złożonych ofert najtańszą, bo na 20.787.000,00 zł. jest oferta Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. z Korytnicy, zaś najdroższą STRABAG Sp. z o. o. na 29.542.161,84 zł.
– Niestety po otwarciu ofert nie mam dobrych wiadomości – przyznaje wiceprezydent Dominik Smoliński. Każda z nich przekracza nasze możliwości finansowe. Teraz sprawdzimy, czy oferty spełniają warunki postępowania, zaś decyzja co do ewentualnego unieważnienia przetargu powinna zapaść w ciągu najbliższych dni.
To inwestycja bardzo ważna z punktu widzenia Ostrowca Świętokrzyskiego, a w szczególności gospodarczego rozwoju. Trzeba pamiętać, że na realizację tego zadania Gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała blisko 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.
Najbliższe dni powinny też przynieść odpowiedź, czy Gminie Ostrowiec Świętokrzyski uda się dołożyć np. blisko 3 mln złotych na zrealizowanie drogowego przedsięwzięcia.
– Liczę, że postępowanie ma szanse na zakończenie happy endem i uda się znaleźć brakujące środki,a samo zadanie uda się zrealizować najpóźniej do drugiego kwartału 2024 roku – przyznaje wiceprezydent Dominik Smoliński.
Co ciekawe, kosztorys na realizację tego zadania jest bardzo świeży, bowiem został sporządzony w czerwcu tego roku, więc wydaje się, że winien uwzględniać wszelkiego rodzaju problemy na rynku budowlanym związane z konfliktem zbrojnym za naszą wschodnią granicą. Tymczasem po cenach ofert widzimy, że na przestrzeni kilku miesięcy nadal ceny idą w górę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *