Powstanie nowa monografia Ostrowca Świętokrzyskiego (zdjęcia, wideo)

Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego będzie odpowiedzialna za opracowanie monografii miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Przygotowanie publikacji wchodzi w skład zadania pn.: Jestem Ostrowczaninem – udokumentowanie i pokazanie na nowo elementów budujących tożsamość Ostrowca Świętokrzyskiego. Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

– Cieszy mnie to, że przetarg na realizację monografii wygrała ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego- przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Publikacja sprowadzi się do minimum 400 stron, a autorami musi być co najmniej trzy osoby z tytułem doktora, mające doświadczenie w realizacji podobnych wydawnictw. Mnie cieszy, że to ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego podjęła się tego zadania, bo nikt inny, jak osoby związane z Ostrowcem Świętokrzyskim najbardziej zaangażują się w realizacje zadania.

– Pragnę wyrazić satysfakcję, że to właśnie nasza uczelnia będzie wykonawcą i wydawcą tego dzieła- mówi dr Paweł Gotowiecki, rektor Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego. Jest to powód do dumy dla mnie jako rektora, ale także całej społeczności akademickiej. (…) Od czasu powstania ostatniej monografii miasta minęło 25 lat i to w historiografii jest spory okres.

Monografia winna być gotowa we wrześniu 2023 roku. Pierwotnie ma zostać wydrukowane 500 egzemplarzy, ale pojawią się na pewno dodruki.  Realizacja pochłonie 140 tys. zł.

Uwaga!
Redakcja przygotowywanej przez Akademię Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego monografii historycznej Ostrowca Świętokrzyskiego zwraca się z prośbą do wszystkich osób posiadających wartościowe materiały źródłowe, związane z historią Ostrowca Świętokrzyskiego, o kontakt w celu ewentualnej możliwości skorzystania z tych materiałów na potrzeby powstającej książki. Możliwość wykorzystania prywatnych zbiorów będzie stanowić pomoc dla autorów i niewątpliwie zwiększy wartość przygotowywanej publikacji.
Kontakt redakcji: Barbara Bakalarz-Kowalska, Dyrektor Biblioteki Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego, tel. 260-40-47, email: biglowna@wsbip.edu.pl
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *