Zachowajmy ostrożność podczas pobytu na cmentarzu

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności w trakcie pobytów na cmentarzach. Niestety, także w takich miejscach, mogą pojawić się ludzie nie do końca uczciwi i ni szanujący prawa. Stosowanie się do kilku praktycznych rad pomoże uchronić nasze mienie przed kradzieżą.

Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów –apeluje młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymajmy ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok lub brak naszego nadzoru nad pozostawianymi przedmiotami.

Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin czy wyrzucenia śmieci. Ten czas złodziej dostaje od nas w prezencie na dokonanie kradzieży;

Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu w samochodzie, może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdu.

Zwracajmy uwagę na inne osoby porządkujące groby, być może nasza spostrzegawczość uchroni kogoś przed utratą mienia.

Jeśli to możliwe, skorzystajmy z komunikacji miejskiej, aby dotrzeć w rejon nekropolii. Jeśli wybieramy się swoim samochodem, zawracajmy uwagę na czasowe zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy, a swój pojazd pozostawiajmy w miejscach do tego wyznaczonych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *