(NIE) tylko rodzinne spotkania w BWA (zdjęcia)

Miniony tydzień w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych upłynął pod znakiem rozmów o rodzinie, emocjach i tego co łączy ludzi ze sobą. Przekonały się o tym miedzy innymi przedszkolaki i uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych odwiedzający galerię, ale także uczestnicy piątej edycji zajęć z cyklu LET’S TALK ABOUT ART i niedzielnych Rodzinnych Warsztatów. Punktem wyjścia do rozmów o życiu i sztuce były aktualne wystawy prezentowane w BWA Ostrowiec.

– Przed nami listopad, który skłania do refleksji nad naszymi rodzinnymi historiami. Już wkrótce będziemy w sposób szczególny wspominać naszych bliskich, a my w BWA uczymy jak można robić to za pomocą sztuki. Wystawy profesorów Rafaela Goldchaina oraz Marka Cecuły w wyjątkowy sposób zachęcają nas również do wspominania naszej lokalnej historii i rozmów o naszej miejskiej tożsamości. Z młodymi ludźmi rozmawiamy o tym, czym są dla nich rodzina i dom – rozumiane w tym podstawowym, ale i szerszym znaczeniu, ale także o emocjach i tego jak się z nimi czujemy i jak sobie możemy z nimi radzić – mówi dyrektorka BWA Ostrowiec Justyna Łada.- Ciszę się ze spotkania z cyklu LET’S TALK ABOUT ART, które poprowadziłam jak zawsze wspólnie z dyrektorką PSP nr 5 Martą Dobrowolską – Weosłowską, założycielką Ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego. Okazuje się, że starając się zrozumieć sztukę i otaczający nas świat można również podnosić swoje kompetencje językowe.

Kolejne zajęcia językowe oraz warsztaty rodzinne odbędą się już w listopadzie, a tymczasem zespół galerii zaprasza do udziału w cotygodniowych zajęciach ARTYSTYCZNEJ AKADEMII BWA. We wtorki i czwartki (do wyboru) o godz. 17.00 odbywają się zajęcia „ABC PROJEKTOWANIA WNĘTRZ”, w środy o 15.00 – zajęcia dla dzieci przedszkolnych, w środy o 16.30 – dla dzieci z klas I -III szkół podstawowych, a w czwartki o godz.  16.00 – dla uczniów z klas IV – VIII. Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 50 zł od osoby. Zapisywać się można pod numerem telefonu 41 263 20 48.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *