Z policyjnych raportów. 26-latek z mefedronem. Stracił prawo jazdy. Wandale dostaną za swoje

26-latek z mefedronem. W dniu 24 października 2022 r. pracownik ochrony zatrzymał  klienta drogerii, który nielegalnie wszedł w posiadanie drogich pachnideł.

-Mundurowi w trakcie interwencji ustalili, że 26-letni ostrowczanin ukradł perfumy o wartości blisko 1.000 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie czynności policjanci ujawnili przy nim porcję substancji wstępnie zidentyfikowanej jako mefedron. W dniu 25 października 2022w r. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia oraz posiadania narkotyków. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stracił prawo jazdy. W dniu 26 października 2022 r., ok. godz. 12.20, w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Policyjny miernik prędkości wskazał prędkość 106 km/h na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

-48-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że po pierwszym stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy i przesyłane do właściwego organu, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument na okres 3 miesięcy. Jeśli w tym czasie kierujący będzie prowadził pojazd, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne tego typu przekroczenie prędkości bez prawa jazdy skończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

Wandale dostaną za swoje. W nocy z 24 na 25 października 2022 r. uwagę policjantów z ożarowskiego komisariatu przykuły zniszczone znaki drogowe, znajdujące się wzdłuż drogi krajowej nr 79 w Przybysławicach. W pobliżu miejsca zdarzenia patrol zauważył dwóch mężczyzn. Obydwaj byli nietrzeźwi.

-Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzna w wieku 29 i 31 lat, którym postawili zarzuty zniszczenia mienia –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Zarządca drogi oszacował wartość uszkodzonego oznakowania na kwotę przekraczającą 3.000 zł.

Wobec zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *