Z policyjnych raportów. 29-latek z marihuaną. Pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów. Rozbój przed marketem

29-latek z marihuaną. W dniu 28 października 2022 r., kilka minut po godz. 20, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Folwark Piaski, policjanci z Ogniwa Patrolowo -Interweniującego ostrowieckiej komendy wylegitymowali 29-latka.
-W trakcie czynności od legitymowanego wyczuwalna była silna woń marihuany –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po chwili stróże prawa ujawnili przy 29-latku kilka porcji susz roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pobliskiej komendy.
W tym samym dniu 29-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów. W dniu 29 października 2022 r. dwaj mieszkańcy gminy Lipnik zatrzymani zostali zatrzymani przez policjantów w związku z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu.
-W Kurowie na drodze krajowej nr 9, o godz. 17, kierujący volkswagenem, próbując skręcić na posesję wjechał do przydrożnego rowu -mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Świadek tego zdarzenia uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i ucieczkę oraz powiadomił o służby. Po przyjeździe policjantów kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Odmawiał również podania swoich danych osobowych. Jak się okazało, 50-letni mieszkaniec gminy Lipnik posiadał już aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi w związku popełnianiem w przeszłości takich przestępstw. Pobrana została od niego krew do badań.
Kilka godzin później patrol z Posterunku Policji w Lipniku zatrzymał do kontroli drogowej w Usarzowie kierującego fiatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-latek ma w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu oraz aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Sprawy obu kierujących znajdą swój finał w sądzie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Rozbój przed marketem. W dniu 29 października 2022 r., ok. godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na osiedlu Ogrody, do 17-latka przebywającego w jednym z sieciowych marketów, podszedł znany mu 16-latek.
-Grożąc użyciem przemocy nakazał 17-latkowi opuszczenie sklepu –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zewnątrz czekał na nich drugi ze sprawców, również w wieku 16 lat. Kilka minut później obaj 16-latkowie dokonali rozboju na 17-latku. Łupem agresorów padła gotówka w kwocie 3 złotych oraz telefon komórkowy. Łącznie wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 100 złotych.
W dniu 30 października 2022 r. 16-latkowie zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Ponadto jeden z 16-latków znieważył stróżów prawa podczas wykonywanych czynności. Policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *