„Cappuccino Cafe” – nowa kawiarnia w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego

Od czwartku w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Okólnej otwarta będzie nowa kawiarnia. Nazywa się „Cappuccino Cafe”.  Lokal otwierają dla kawoszy Monika i Mariusz Kryszczyńscy, dotychczas znani z prowadzenia usług GSM. Kryszczyńscy mówią, że pomysł na uruchomienie kawiarenki był prosty. Dużo podróżują, sami uwielbiają klimat kawiarenek, bijący z nich zapach kawy w całej tej otoczce kultury spędzania wolnego czasu przy ulubionym napoju. Uważają, że Ostrowiec zasługuje na coraz więcej takich miejsc, zwłaszcza w centrum miasta, w którym dotychczas jest jedna kawiarnia.

W „Cappucino Cafe” będzie podawana czarna i na jej bazie mleczna kawa pod różnymi postaciami –od espresso po latte machiatto. Wysoką jakość ziaren kawy zapewnią dostawcy z rzemieślniczych palarni, m.in. w Krakowie i Gdańsku. Hitem mają być –oprócz oczywiście kawy- zestawy śniadaniowe, świeże bagietki. Kawiarnia będzie czynna już od 8.30 tak, aby potencjalni klienci i pracownicy mogli liczyć na smaczne śniadanie, no i dawkę kofeiny na miejscu lub na wynos.

Na miejscu będzie można także napić się również wybornej herbaty i innych napoi, w tym świeżych soków. Będzie można także zjeść domowe, każdego dnia przygotowane świeże ciasto.

Wiadomo, że oprócz ziaren na smak kawy wpływa także woda. Dlatego w kawiarni zamontowano system filtrów do zmiękczania wody.

Właściciele liczą na to, że w „Cappuccino Cafe” będzie ten klimatyczny nastrój. Kawiarnia ma wejście wprost z ulicy. Będzie czynna codziennie w godzinach od 8.30 do 17.30, w soboty od 9.00 do 16.00, a niedziele od 10.00 do 17.00. Ceny kaw będą dostosowane do budżetu ostrowczan. Wstępnie możemy poinformować, że kawa cappucinno będzie kosztowała w granicach 9-10 zł. O smak kawy zadba profesjonalna baristka pracująca na gastro maszynie renomowanej, włoskiej firmy Simonelli.

Monika i Mariusz Kryszczyńscy zapraszają na zregenerowanie energii, codzienne uzupełnienie kofeiny. Wierzą, że ostrowczanie nie będą zawiedzeni jakością kawy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Cappuccino Cafe” – nowa kawiarnia w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego

  • 3 listopada 2022 at 10:53
    Permalink

    Oby im udał się ten business i w Ostrowcu zaistniała kawiarnia z prawdziwego zdarzenia a nie tylko kebaby i pijalnie piwa. Istotna jest lokalizacja takiej kawiarni,kawiarenki gdzie można wpaść na chwilę , wypić małą czarną czy jakąś smakową prawdziwą kawę i przy okazji nieco zrelaksować się słuchając spokojnej muzyki i popatrzeć na ciekawy wystrój lokalu.
    Kiedyś kawiarnia była świetnym miejscem do spotkań towarzyskich,randek tak młodych jak i starszych…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *