Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Bodzechowie

W dniu 8 listopada 2022 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 33- letniego mieszkańca gminy Ćmielów. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania 33-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

-W dniu 5 listopada 2022 r., w miejscowości Bodzechów, kierujący pojazdem marki Volkswagen na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo –informowała podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przybyłym na miejsce zdarzenia służbom ratowniczym nie udało się uratować życia 43-letniego pasażera auta. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca wypadku, ale dość szybko został zatrzymany. Był to 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie śmiertelnego w skutkach i w stanie nietrzeźwości wypadku, a także za ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *