Lublinianom spodobały się prace ostrowieckich fotografików (zdjęcia)

W Miejskim Centrum Kultury w Lublinie przy ulicy Peowiaków odbył się wernisaż XVIII Dorocznej Wystawy Fotoklubu „Galeria” MCK z Ostrowca Świętokrzyskiego. Prace ostrowieckich fotografików prezentowane były w ramach cyklicznych spotkań Akademii Odkryć Fotograficznych, które są organizowane przez lubelską placówkę kultury. Wystawa była dostarczona do Lublina przez Stanisława Dulnego i Mirosława Radomskiego, którzy uczestniczyli w jej zawieszeniu i aranżacji.

Na lubelskiej wystawie zaprezentowane zostały wszystkie prace, które były eksponowane w ostrowieckiej Galerii Fotografii. Nasi fotograficy podkreślają, że lubelski wernisaż cieszył się dużym powodzeniem i uznaniem oglądających. Ostrowiecki Fotoklub już po raz drugi tak efektownie zaprezentował się na kulturalnej mapie Lublina.

-W czasie wernisażu przekazaliśmy oglądającym kilkanaście albumów XVIII Dorocznej Wystawy – informuje Mirosław Radomski, szef ostrowieckiego Fotoklubu.

Jak się dowiadujemy, w ramach lubelskiej Akademii Odkryć Fotograficznych otwarta została także wystawa zdjęć prof. Bogackiego z kolekcji Muzeum Fotografii z Janowa Lubelskiego które były wcześniej prezentowane w ostrowieckiej Galerii Fotografii. Odbyły się również dwie prezentacje. Jedna przygotowana przez Antoniego Florczaka poświęcona twórczości prof. Bogackiego i druga przygotowana przez prezesa ostrowieckiego fotoklubu Mirosława Radomskiego poświęcona  fotografii otworkowej z ekspozycją własnych dokonań „Mysterium spatium-tempus” i pokazem aparatów otworkowych, którymi się posługuje.

W wernisażu w Lublinie wzięła udział delegacja ostrowieckiego Fotoklubu: Katarzyna Agapiou, Ewa Gawlik, Waldemar Baka, Stanisław Dunin-Borkowski, Grzegorz Górnisiewicz, Mirosław Radomski i Jarosław Wójcik. Spotkanie w Lublinie było okazją do dyskusji na tematy twórczości i działalności fotograficznej środowiska ostrowieckiego oraz zawarciem nowych znajomości i przyjaźni. Było też okazją do integracji różnych fotograficznych środowisk.

Doroczne wystawy Fotoklubu „Galeria” MCK  odbywają się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *