Z policyjnych raportów. 22-latek z amfetaminą. Jechał saabem, nie mając do tego prawa

22-latek z amfetaminą. W dniu 13 listopada 2022 r., w miejscowości Brzozowa, opatowscy kryminalni skontrolowali osobowego volkswagena na lubelskich numerach rejestracyjnych.

– Jak się okazało, w samochodzie przebywał wraz ze swoimi znajomymi 22-latek  –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W trakcie kontroli policjanci ujawnili przy nim kilka porcji substancji, którą zidentyfikowano jako amfetaminę. 22–letni mieszkaniec województwa lubelskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Środki odurzające zostały zabezpieczone i nie trafią już na rynek.

Jechał saabem, nie mając do tego prawa. W dniu 14 listopada 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Ostrowieckiej, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 34-latka prowadzącego pojazd marki Saab. Jak się okazało ostrowczanin nie miał prawa prowadzić auta.

-W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kierownica pojazdu ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sąd Okręgowy w Kielcach orzekł wobec 34-latka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do grudnia 2024 r.

Zgodnie z art. 244 Kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *