29-latka z powiatu ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa – 36 oraz 44-latek podejrzani o sutenerstwo (zdjęia, wideo)

W dniu 16 listopada 2022 r. kryminalni z komisariatu V w Krakowie działając w oparciu o zgromadzone informacje oraz realizując polecenie Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze, przy wsparciu krakowskich i kieleckich kontrterrorystów, weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz domu w powiecie ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji. Funkcjonariusze zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder.

-Jak się okazało, na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa – 36 oraz 44-latek –poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Ta trójka od 2021 roku miała „werbować” kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniać im lokale, wyposażenie, umawiać spotkania z klientami oraz czerpać z wykonanych przez nie usług korzyści materialne. W przestępczy biznes zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *