KSZO podwójnym liderem!

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa IV. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – AZS UMCS Lublin 36:34 (20:19).

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Bysiak 4, Sobut 4, Kogutowicz 5, Granat 1, Dąbrowski 2, Konwicki 3, Majchrzak 6, Zadrożny 3, Chudzik 1, Skuciński 8, Smulski, Świstak 1, Wojkowski, Jagiełło 1. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 6 min. Karne: 3/3.

AZS UMCS: Dominik Janicki, Pergoł – Gałaszkiewicz 2, Puchała 1, Maciąg 7, Stachowicz, Daniel 2, Rycerz 4, Krzysztof Janicki 1,Dziemiach 1, Batyra 6, Pytka 8, Abramowicz, Gajecki, Drozd 1. Trener: Łukasz Achruk.

Kary: 2 min. Karne: 3/1.

Sędziowali: Sebastian Pelc (Rzeszów) – Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 134.

Piłkarze ręczni KSZO nie rozegrali najlepszego meczu, ale w sumie, gdyby nie licząc pełnej błędów gry na samym początku oraz w końcówce meczu, wygrali dość pewnie i objęli prowadzenie w tabeli.

W I połowie nasza drużyna przegrywała 3:7 i 7:11. Przy stanie 11:14 trener Tomasz Radowiecki „na czasie” tłumaczył naszym graczom, że z wszystkich straconych dotychczas bramek aż 8 były wynikiem niecelnych podań i w ich efekcie przechwytów i kontr rywali z Lublina.

-Tak chcieliśmy grać, szybko biegać do kontr i zaskakiwać KSZO – mówi były nasz gracz, a dziś zawodnik akademików z Lublina, Jędrzej Batyra.

W tej części gry na placu gry pojawił się Łukasz Majchrzak. Jego cztery bramki uspokoiły grę, a KSZO pozwoliły zakończyć tę odsłonę meczu jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, ostrowieccy szczypiorniści systematycznie powiększali przewagę. W 39 min. prowadzili już 26:22, w 47 min. 30:24, a w 55 min. 35:28. Jednocześnie KSZO zafundował sobie nerwową końcówkę, bo między 56, a 58 min. nie zdobył ani jednej bramki, a w tym czasie lublinianie narzucali ich aż 5 i zbliżyli się do dwubramkowej straty.

-Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego tak się stało – komentuje nasz rozgrywający, Bartosz Kogutowicz. –Chyba za szybko uznaliśmy, że ten mecz wygraliśmy. Lublinianom należy się szacunek, że rozegrali dobry mecz i walczyli do końca.

Na szczęście, Kasper Kijewski  nie dał się zaskoczyć i KSZO odniósł zwycięstwo, które pozwoliło mu przesunąć się w tabeli na pozycję lidera.

Nie mniejszą radość sprawili nam przed pierwszoligowym meczem młodzi szczypiorniści KSZO, którzy w rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodzików odprawili KS VIVE II Kielce 48:23 i też zasiedli w fotelu lidera rozgrywek. Młodzicy wystąpili w składzie: Marzec, Grela, Kwiatkowski 8, Paluch, Krechowiak, Faliszewski 7, Pocheć, Kubacki 6, Chuchała 5, Turek, Głowacz, Flisek 7, Budzeń 7, Grzesik 1, Kwiecień 7, Zientarski, Nowocień. Trener: Tomasz Radowiecki. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *