Kacper Kaleta w wygranych meczach przeciwko Szwajcarii

Mecz towarzyski juniorów w piłce ręcznej. *Polska – Szwajcaria 28:27 (17:13).

Polska: Solnica, Kaleta, Burzawa – Latosiński 6, Wisiński 4, Flak 4, Lenckowski 4, Wojsa 2, Faliszewski 2, Lewczyk 2, Florkiewicz 1, Białowąs 1, Stawowy 1, Marzec 1, Trójniak, Kula, Witczak, Czartowicz. Trener: Mariusz Jurasik.

Reprezentacja Polski juniorów w meczu towarzyskim pokonała Szwajcarię. W Szczyrku podopieczni Mariusza Jurasika wygrali 28:27. W bramce biało-czerwonych zagrał Kacper Kaleta, wychowanek KSZO.

Początek spotkania należał do gości. W 4 minucie Szwajcaria prowadziła 3:1, ale kilka minut później straciła przewagę i tablica wyników zanotowała remis 5:5. Od tego momentu polscy juniorzy przejęli inicjatywę. Najpierw wyszli na prowadzenie, a następnie z każda kolejną minutę powiększali dystans do rywala. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 14:10 i taką różnicę bramkową utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron, pierwszą bramkę dla Polaków zdobył z linii siedmiu metrów Jan Marzec. Bezpiecznie było do 42 minuty. Później słabszy okres podopiecznych Mariusza Jurasika wykorzystali goście, którzy w 50. minucie zbliżyli się na jedno trafienie. Bramkę kontaktową dla Szwajcarów zdobył Alessandro Luthi, ale jego koledzy nie poszli za ciosem. biało-czerwoni kontrolowali końcówkę spotkania, a ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone.

*Polska – Szwajcaria 38:28 (21:14)

W rewanżu reprezentacja Polski nie dała szans rywalom, wygrywając różnicą aż dziesięciu trafień.

Na początku niedzielnego spotkania na prowadzeniu byli goście, a Biało-Czerwoni musieli gonić wynik. W 7. minucie spotkania Szwajcaria odskoczyła na dwie bramki, ale szybko doprowadziliśmy do remisu i gra stała się bardziej wyrównana. Biało-Czerwoni zanotowali serię trzech trafień i wyszli na prowadzenie 11:8. Od 13. minuty wynik meczu musieli gonić zawodnicy Szwajcarii, ale Polacy zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie.

Reprezentanci Szwajcarii popełniali proste błędy, które wykorzystała nasza drużyna, zdobywając kolejne oczka. Pod koniec pierwszej połowy gra gości zacięła się, a nasza reprezentacja systematycznie powiększała swoją przewagę. Biało-Czerwoni zdobyli sześć bramek z rzędu i w 27. minucie wygrywali 19:13. Ostatecznie do szatni schodzili prowadząc 21:14.

Po zmianie stron reprezentacja Polski nie zwalniała tempa i utrzymywała wypracowaną przewagę. Szwajcarzy poprawili swoją grę w ataku, ale cały czas utrzymywała się wysoka różnica bramkowa. W drużynie gości nie do zatrzymania był Tiago Cuencas, który w sumie w meczu zdobył dziewięć bramek. Po sześćdziesięciu minutach gry tablica wyników pokazywała 38:28 na korzyść Biało-Czerwonych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem  w naszej drużynie był Marcel Latosiński – autor 6 bramek.

Źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce.