Szybko odnaleźli desperatkę

W dniu 21 grudnia 2022 r., kilka minut po północy, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu 46-letniej mieszkanki gminy Bałtów. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta wyszła z domu w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego. Istniało prawdopodobieństwo, że może targnąć się na swoje życie.

-Po ogłoszeniu alarmu przez Zastępcę Komendanta Powiatowego ostrowieckiej komendy rozpoczęto intensywne poszukiwania, w które włączyli się również miejscowi strażacy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Funkcjonariusze m.in. rozpytali osoby z najbliższego otoczenia 46-latki, sprawdzili także rejon pobliskiego lasu, pól oraz okolicznych dróżek, którymi mogła przemieszczać się zaginiona. Cztery godziny później desperatka została odnaleziona przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ćmielowie. Mieszkanka gminy Bałtów po konsultacji medycznej została przekazana pod opiekę rodzinie.

Pamiętaj! Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Gdzie szukać pomocy? 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00; 116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu; 800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 – 20.00; 121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu; 22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00 – 20.00.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *