Udany koniec roku ostrowieckich taekwondoków

W ostrowieckiej hali rozegrano, zorganizowaną przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego,   VII Świętokrzyską Olimpiadę Taekwondo. Rywalizowało ponad 230 zawodników z 19 klubów z Polski i ze Słowacji. Zawodnicy od piątego roku życia rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, natomiast ich starsi koledzy w konkurencji walki sportowej.

W zawodach wystartowało 30 zawodników OSTO. Niestety choroby wyeliminowały sporą część zawodników klubu. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego i Starosty Marzeny Dębniak i były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Cała drużyna OSTO zaprezentowała się rewelacyjnie i wywalczyła mnóstwo medali.

W grupie juniorów złote medale wywalczyli Dominik Czaja i Armando Malesza, a brązowy Patryk Gorycki.

W grupie kadetów złoto wywalczyła Marina Dudek, srebro Borys Matysiak, a brąz Joanna Gorycka.

W grupie młodzików zawody ze srebrnym medalem ukończył Kacper Wiącek, z brązowymi Zuzanna Chudak i Amelia Soboń.

W grupie dzieci w kategorii walka po złoto sięgnęli Witold Godzina i Aniela Kałuża, po srebro Sebastian Sałapski, Szymon Czechowski i Jan Pudło, a po brąz Jakub Czechowski, Elena Koczajewska, Kacper Kwiatek. Natomiast w konkurencjach sprawnościowych złoty medal zdobyła Elena Koczajewska, a brązowe krążki Pola Gozdek i Jan Pudło.

W grupie najmłodszych dzieci w konkurencjach sprawnościowych medalistami zostali: Zofia Czechowska (złoto i srebro), Bartosz Wiącek(złoto i brąz), Julia Wiśniewska (złoto), Franciszek Jaworski (złoto i brąz), Karol Miłosz (złoto), Maksymilian Kamiński (srebro i brąz), Natalia Przydatek (dwa brązy), Leon Polit(złoto i brąz), Szymon Zakowany (dwa srebra).

Powody do radości ma także drugi ostrowiecki klub, Taekwondo Olimpijskie Ostrowiec. W konkurencjach sprawnościowych reprezentowali ten klub: Leon Grabowski i Hubert Statuch, który zdobył dwa srebrne medale. W dwuboju sprawnościowym Małgorzata Kaczmarzyk zdobyła złoto, natomiast Janek Kaczmarzyk w tej samej konkurencji zdobył srebro. Ciekawie wyglądały walki, które przyniosły nam kilka medali. Na szyi Małgosi Kaczmarzyk zawisł medal brązowy, Weronika Smuga wykopała drugie miejsce (srebro), Jasiek Kaczmarzyk zasłużenie zdobył złoty medal. Niestety, Amelia Kozdęba tym razem zdobyła cenne doświadczenie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *