Wystrzałowy koniec 2022 roku na drogach

W dniu 30 grudnia 2022 r., o godz. 18.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Jasnej, w ręce stróżów prawa wpadła 47-latka, która kierowała pojazdem marki Volkswagen.

-Jak się okazało, kobieta kilka minut wcześniej na skrzyżowaniu ul. Iłżeckiej i Kraszewskiego, podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w pojazd marki Renault i odjechała z miejsca zdarzenia  –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pokrzywdzony udał się za nią, informując dokładnie miejscowych policjantów o jej położeniu. Po zatrzymaniu pojazdu, badanie stanu trzeźwości wykazało, że 47-latka prowadziła niemieckie auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Na tym nie koniec dokonań mieszkanki powiatu opatowskiego. W czasie interwencji kobieta znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu, kilka minut przed godz. 15, w Nowej Dębowej Woli, policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował pojazdem zaprzęgowym mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W czasie minionego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 11 kolizji drogowych.

Niespokojnie było także na drogach powiatu opatowskiego. W dniu 30 grudnia 2022 r., w Opatowie, uwagę policjantów z opatowskiej drogówki zwróciło zachowanie kierującego volkswagenem. Mężczyzna poruszał się drogą krajową nr 74 po jej lewym pasie, co zmusiło nadjeżdżającego z naprzeciwka innego kierującego do gwałtowanego hamowania. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 85–letni mieszkaniec powiatu opatowskiego.

-Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z popełnionego wykroczenia –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Został ukarany mandatem karnym, a ponadto w jego sprawie skierowano wniosek do organu, który wydał mu prawo jazdy, czyli starosty, o przeprowadzenie badań lekarskich stwierdzających istnienie lub brak przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów.

W dniu 31 grudnia 2022 r., w Jakubowicach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki przystąpili do kontroli drogowej osobowego volkswagena.

-Kierująca, pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymała się do kontroli i kontynuowała jazdę –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik. Do zatrzymania doszło kilkaset metrów dalej. Okazało się, że 53–letnia mieszkanka powiatu opatowskiego, która siedziała za kierownicą volkswagena nie miała uprawnień do kierowania, a sam pojazd aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Samochód został zholowany z drogi na koszt właścicielki, a kierująca zatrzymana. Kobieta była trzeźwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Musi też liczyć się z wysokimi kosztami finansowymi swojego postępowania.

Uprawnień do kierowania nie posiadał również 36–latek, którego kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze opatowskiej drogówki skontrolowali w Maruszowie. Mieszkaniec powiatu radomskiego tłumaczył policjantom, że nigdy nie miał prawa jazdy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Z kolei krótko po północy do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie mówiące o tym, że w Nieskurzowie Starym może jechać samochodem kierujący w stanie nietrzeźwości. Skierowani na miejsce policjanci znaleźli wskazanego w zgłoszeniu fiata. Okazało się, że kierował nim 32–latek, który w swoim organizmie miał 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W ciągu świątecznego weekendu na świętokrzyskich drogach doszło do 6 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *