Zarzut oszustwa za podmianę akumulatora

W dniu 11 stycznia 2023 r., ok. godz. 17.40, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów budowlanych ochrona ujęła 43-latka. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się oszustwa.

-Policjanci z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego ostrowieckiej komendy w trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu starachowickiego będąc w sklepie postanowił zakupić akumulator do wkrętarki –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kiedy oglądał narzędzia odłączył od droższego zestawu opisaną część i włożył ją do innego, dużo tańszego pudełka. Kolejno udał się z podmienionym produktem do kasy, gdzie dokonał zapłaty 118 złotych. Nieuczciwy klient w ten sposób chciał zaoszczędzić 160 złotych. 

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. 43-latek usłyszał zarzut oszustwa. Zgodnie z Kodeksem karnym, tego typu czyn zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *