THM najlepszym technikum, „Chreptowicz” najlepszym liceum

Po raz dwudziesty piąty wydawnictwo „Perspektywy” opublikowało ranking najlepszych Liceów i Techników. W tej edycji analizie poddano 1360 liceów ogólnokształcących i 1185 techników.

W rankingu, ostrowieckie Technikum Nr 3 (ZS Nr 3) zajęło drugie miejsce w województwie świętokrzyskim, a 30 w kraju. Szkoła awansowała z czwartej pozycji w 2022 roku w województwie i ze 143 w kraju na 30, zdobywając „Złotą Tarczę”.

W pierwszej trzydziestce Techników w województwie znalazły się również: Zespół Szkół Nr 2 (Budowlanka) na pozycji 16, CKZiU (Samochodówka) na miejscu 18, a Zespół Szkół Nr 1 (Ekonomik) na miejscu 27.
Kryterium Rankingu Techników 2023 uwzględniało sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także wyniki egzaminu zawodowego.
W województwie wśród Liceów, najwyżej znalazło się Liceum Ogólnokształcące Nr II im. J. Chreptowicza, które uplasowało się na 6 pozycji, utrzymując ubiegłoroczną lokatę przy jednoczesnym awansie z miejsca 276 w kraju na 268.
Na pozycji 18 znalazło się Liceum Nr I im. St. Staszica, a na miejscu 20 sklasyfikowano Liceum Nr III im. W. Broniewskiego.
W Rankingu Liceów 2023 brane były pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Coroczne rankingi szkół adresowane są do uczniów i rodziców, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Mogą się nimi kierować młodzi ludzie podczas wyboru liceum czy technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Szczegóły rankingu oraz komentarze w poniedziałkowym wydaniu papierowym „Gazety Ostrowieckiej”. 

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “THM najlepszym technikum, „Chreptowicz” najlepszym liceum

  • 13 stycznia 2023 at 09:29
    Permalink

    W rankingu Liceów Ogólnokształcących w kraju Chreptowicz jest 268, Staszic 711 a Broniewski 738. Dla porównania Liceum w Siennie jest 208 a w Iłży 233. To raczej osiągnięcia LO w Ostrowcu są przeciętne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *