Z policyjnych raportów. Karambol pod Cedzyną (zdjęcia), włamywacz z zarzutami, droga butelka wódki

Katastrofa drogowa w Cedzynie

W dniu 16 stycznia 2023 r., w Cedzynie na trasie S-74, na odcinku od ronda w kierunku Kielc, na długości 500 metrów, doszło do 21 kolizji i 1 wypadku, w którym ucierpiały 2 osoby. Łącznie we wszystkich zdarzeniach udział brało 40 pojazdów.

-Zgłoszenie o pierwszej kolizji wpłynęło do dyżurnego kieleckiej komendy o godz. 6:39 –poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Trasa S-74 była całkowicie zablokowana do godz. 13. Na miejscu od rana pracowało ponad 20 policjantów, ratownicy medyczni oraz strażacy. Ze względu na zator, który powstał na trasie policjanci kierowali ruch na objazdy. Umożliwili również kierowcom, którzy utknęli w korku, zawrócenie i kontynuowanie dalszej jazdy wyznaczonym objazdem.

Przyczyną tego zdarzenia były m.in. warunki atmosferyczne, ale nie tylko. Mgła w połączeniu ze śliską nawierzchnią mogą stworzyć niezwykle trudne warunki na drodze, do których powinniśmy, jako kierujący, dostosować naszą prędkość, technikę i styl jazdy. Dlatego kierujący powinni pamiętać, aby zawsze dostosować prędkość pojazdu do warunków drogowych. A jeżeli już dojdzie do zdarzenia drogowego, należy założyć kamizelkę odblaskową, włączyć światła awaryjne, wystawić trójkąt oraz przejechać autem na pobocze, aby inne auto nie wjechało w nasz pojazd. Nie wolno chodzić po jezdni, to bardzo niebezpieczne.

Ukradli sprzęt wędkarski

W dniu 14 stycznia 2023 r. w Ostrowcu świętokrzyskim, nieznany sprawca włamał się do piwnicy. Skradł 6 wędek z kołowrotkami, pokrowiec i podbierak. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 2.000 złotych.  

Włamywacz usłyszał zarzuty

Pod koniec grudnia 2022 roku ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, nieznany wówczas sprawca dostał się do wnętrza domu, wyważając drzwi tarasowe. Jego łupem padły pieniądze i różnego rodzaju alkohol. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 400 złotych.

-Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili, że za to przestępstwo odpowiedzialny jest 61-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 13 stycznia 2023 r. ostrowczanin usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali część opakowań po skradzionym alkoholu. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że 61-latek wkrótce odpowie za podobne przestępstwo.

Za kradzież z włamaniem ostrowczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Butelka wódki za dwa tysiące złotych

Wieczorem 11 stycznia 2023 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opatowie został powiadomiony o tym, że funkcjonariusz robiący zakupy po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów na terenie miasta.

-Policjant zauważył, jak jeden z klientów sklepu chował do kieszeni kurtki butelkę wódki, a przy kasie zapłacił za zakupy, które miał w koszyku –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ze skradzioną butelką w kieszeni usiłował wyjść z marketu, ale policjant go zatrzymał. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Alkohol o wartości 25 złotych powrócił na sklepową półkę.

33-latek został ukarany mandatem w kwocie 2.000 złotych.

Horrendalnie drogie ubranka niemowlęce

W dniu 14 stycznia 2023 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 35-letnia mieszkanka gminy Kunów. Kobieta padła ofiarą oszustów internetowych.

-Kilka dni wcześniej 35-latka za pomocą popularnej aplikacji internetowej wystawiła do sprzedaży ubranka niemowlęce. Kilka minut później otrzymała wiadomość sms, że wystawione przez nią rzeczy zostały już sprzedane. Kolejno kobieta kliknęła w otrzymany link, po czym została przekierowana na stronę swojego banku, gdzie wpisując hasło i login zalogowała się do bankowości elektronicznej. Następnie autoryzowała otrzymany kod. Kiedy mieszkanka gminy Kunów zaczęła otrzymywać kolejne smsy, że aktywowano nowe urządzenie zorientowała się, że padła ofiarą cyberprzestępców. Jak wynika z ustaleń, z jej konta ktoś dokonał 4 wypłat na łączną kwotę 2.000 złotych.

Policjanci apelują: nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki, jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać. Rozmawiajmy wspólnie ze znajomymi, rodziną, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze tej formy sprzedaży.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *