Zatęskniliśmy za handballem! KSZO – Wisła 35:29 w meczu sparingowym. Patryk Krowiński zagrał po raz pierwszy w seniorskim zespole

Mecz sparingowy. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 35:29 (16:14).

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Bysiak 5, Kogutowicz 2, Granat 4, Dąbrowski 3, Konwicki 2, Majchrzak 4, Zadrożny5, Chudzik 1, Skuciński 3, Świstak 2, Wojkowski 4, Jagiełło, Krowiński. Trener: Tomasz Radowiecki. Kary: 4 min.

Wisła: Ciepliński, Nowak – Skowron 1, Szklarski 2, Pawelczyk 5, Grządkowski 3, Malinowski 5, Wiącek 4, Sapielak 4, Moga, Radwański 5. Trener: Adam Węgrzynowski. Kary: 4 min.

Sędziował: Tomasz Chmielewski. 

Od ostatniego meczu ligowego piłkarzy ręcznych KSZO minął już miesiąc z okładem, toteż zatęskniliśmy za nimi i z nieukrywanym zadowoleniem rozsiedliśmy się w czwartkowy wieczór w hali przy Świętokrzyskiej obserwując grę podopiecznych trenera Tomasza Radowieckiego  w sparingowym meczu  z Wisłą Sandomierz.

Nasza drużyna, jak podsłuchaliśmy na przedmeczowej odprawie, miała przeprowadzić solidną rozgrzewkę, przystąpić do meczu z dużą dozą koncentracji i prezentować wszystkie wyuczone schematy  gry. Przede wszystkim miało nie zabraknąć walki w obronie.

Do stanu 11:11 w 18 min. trwała istna wymiana ciosów z obu stron. Później nasza drużyna wypracowała sobie dwubramkową przewagę, z którą schodziła na przerwę. Z kolei już w II połowie, między 31, a 44 min., KSZO wypracował sobie pięciobramkową przewagę. Gra z obu stron mogła się, jak na sparingowe założenia, podobać. Sandomierzanie w tej części gry zdobyli sporo efektownych bramek po rzutach, po których piłka odbijała się od słupka i poprzeczki naszej bramki. Ostatecznie nasza drużyna wygrała różnicą sześciu bramek. Co ciekawe, w meczu wystąpił uzdolniony nasz junior, Patryk Krowiński.

28 stycznia w kolejnym spotkaniu kontrolnym szczypiorniści KSZO podejmą Orlęta Zwoleń. A my już dzisiaj zapraszamy do lektury poniedziałkowego wydania papierowego Gazety Ostrowieckiej, w którym opublikujemy wywiad z wiceprezesem KSZO ds. piłki ręcznej, Karolem Szewczykiem. Sternika naszej sekcji pytaliśmy o sportowe cele na rundę rewanżową i oto m.in. o to, co by się stało, gdybyśmy zespół wygrał rywalizację w grupie D I ligi? 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *