Certyfikaty z języka angielskiego dla najlepszych!

190 uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w pierwszym etapie konkursu certyfikowanego, potwierdzającego biegłość języka angielskiego na poziomie C1 Advanced Cambridge English.

Nieprzypadkowo II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim jest organizatorem konkursu, zaś jego koordynatorem dyrektor szkoły, jednocześnie językoznawca Małgorzata Górecka – Smolińska. Liceum w tym roku w Rankingu Perspektyw zajęło 6 miejsce w naszym regionie i od 24 lat wciąż jest najlepsze. W tym roku szkoła obchodzi 110–lecie swojego istnienia, podobnie jak Certyfikaty Cambridge English, stąd jak potwierdza dyrektor M. Górecka – Smolińska, to doskonała okazja, aby otworzyć nowe możliwości przed młodzieżą szkół powiatu ostrowieckiego, w postaci uzyskania Certyfikatu potwierdzającego biegłość języka anielskiego na najwyższym poziomie.

-Jest to kontynuacja konkursu realizowanego przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski dla uczniów szkół podstawowych na poziomie B2 First, my chcemy pójść o level dalej i proponujemy Certyfikat C1 Advanced. Stąd też wprowadzamy dwa etapy konkursu dla klas III -IV liceum i IV technikum. 12 stycznia br. uczniowie pisali I etap konkursu. Obecnie trwa sprawdzanie prac. 23 lutego br. ci uczniowie, którzy w I etapie zdobędą największą liczbę punktów, wezmą udział w II etapie o wyższym stopniu trudności. Z tej grupy wyłonimy najlepszych – minimum 20 maksimum 30 osób, które uzyskają Certyfikaty Cambridge English, honorowane na całym świecie i bez terminu ważności – wyjaśnia dyrektor Małgorzata Górecka – Smolińska.

Jak zaznacza starosta ostrowiecki Marzena Dębniak udział młodzieży w konkursie jest bezpłatny, wszystkie koszty pokrywa budżet powiatu ostrowieckiego. W tym roku także uczniowie II LO mogą korzystać z nowej, doskonale wyposażonej pracowni lingwistycznej, umożliwiającej wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania.

-Pracownia jest po kompleksowym remoncie, z nowoczesnym wyposażeniem. Każdego roku staramy się przeznaczać określone środki z budżetu na remonty i doposażenie pracowni szkolnych, tak aby młodzi ludzie mogli korzystać z innowacyjnych form nauczania. Będziemy sukcesywnie dążyć do tego, aby takie pracownie znajdowały się w każdej szkole powiatowej. W tym roku kontynuujemy także dofinansowanie do Programu Cybermil, który trzy lata temu został wprowadzony do II Liceum jako program pilotażowy. Cyberklasa cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd tu również przeznaczany określone środki na dofinansowanie, aby uczniowie mieli szansę zdobycia wysokich kompetencji i umiejętności – mówi starosta  Marzena Dębniak.

Jak dodaje Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych, Certyfikaty są honorowane na renomowanych uczelniach, jak również u pracodawców, ich zdobycie to  otworzenie drogi w przyszłość dla młodych ludzi.

-Jest to bardzo istotne dla kontynuacji nauki na wyższych uczelniach, jak i na rynku pracy, bowiem często młodzi studenci podejmują już zatrudnienie,  stąd też bardzo dziękuję dyrektor M. Góreckiej – Smolińskiej za tę inicjatywę, która otwiera młodzieży drogę w lepszą przyszłość – mówi naczelnik Mariusz Łata.

Konkurs jest jednym z wydarzeń wpisujących się w jubileuszowe obchody liceum. Przez cały rok zaplanowano szereg inicjatyw, upamiętniających ten wyjątkowy czas, w które włączają się kadra nauczycielka liceum, młodzież szkolna oraz Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół Chreptowicza. Główne obchody odbędą się 3 marca br. w Dniu Patrona, wtedy też uczniowie zaprezentują jubileuszowy program artystyczny. W tym roku również zostanie wydana II edycja „Chreptusowych Bajeczek”, której uczniowie ukażą swoje zdolności literackie. Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo publikację, proszony jest o kontakt ze szkołą. W tym roku także zostanie zainicjowany „zielony azyl” – zagospodarowanie terenu, z nasadzeniem nowych roślin wokół szkoły, by mógł służyć uczniom. Maturzyści zadeklarowali montaż pamiątkowej ławki, gdzie będą mogli spotkać się i posiedzieć za kilka lat. Są przekonani, że będzie to także tradycja liceum.

-Jestem  bardzo dumna i zaszczycona, że mogę kierować tym liceum, w czasie przypadającego jubileuszu. Dziękuję mojej kadrze nauczycielskiej i naszej  młodzieży za zaangażowanie w te inicjatywy – puentuje dyrektor Małgorzata Górecka – Smolińska.

Marzena Dębniak starosta ostrowiecki: Staramy się z każdym rokiem stwarzać młodzieży naszych szkół jak najlepsze warunki do edukacji, jak też nowe możliwości podnoszenia kompetencji, przeznaczając w budżecie określone środki na ten cel. W tym roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego mogą korzystać z nowoczesnej pracowni lingwistycznej. Kontynuujemy również Program Cybermil. Certyfikat z języka angielskiego to kolejne działanie otwierające okno na świat młodym ludziom.

Małgorzata Górecka – Smolińska dyrektor liceum im. J. Chreptowicza: Cieszę się, że Certyfikaty z języka angielskiego wkraczają do szkół powiatu ostrowieckiego. Jest to bardzo istotne, a Certyfikat który proponujemy, to bardzo zaawansowana forma certyfikacji, dająca wiele możliwości na całym świecie,  zarówno przyszłym studentom, jak i młodym pracownikom.                                   

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *