Policjanci wynieśli 50-latka z płonącego domu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie, mł. asp. Krzysztof Lepiarz i st. sierż. Damian Zakrzewski, wynieśli 50-latka z budynku, w którym wybuchł pożar. Mundurowi jeszcze przed dotarciem na miejsce strażaków bez chwili zawahania postanowili wbiec do środka domu, a po chwili z zadymionego mieszkania ewakuowali 50 -latka, który nie był w stanie wyjść na zewnątrz o własnych siłach.

-W dniu 20 stycznia 2023 r., ok. godz. 20.30, dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał informację, że w miejscowości Prusinowice doszło do pożaru jednorodzinnego domu –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie: mł. asp. Krzysztof Lepiarz i st. sierż. Damian Zakrzewski. Widząc wydobywający się ogień i dym, weszli przez drzwi balkonowe na pierwszym piętrze do środka budynku, aby sprawdzić czy ktoś znajduje się wewnątrz. W jednym z zalanych wodą pomieszczeń zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę.

Na miejsce po chwili przybył również sąsiad 50-latka. Funkcjonariusze wraz z nim wynieśli na zewnątrz mieszkańca domu, a następnie monitorowali jego funkcje życiowe. Ostatecznie 50-letni mieszkaniec gminy Waśniów trafił do szpitala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *