WOŚP zagra już w niedzielę!

Trzystu wolontariuszy wyjdzie na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego, by kwestować w najbliższą niedzielę podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.
Od godz.16 rozpocznie się wielkoorkiestrowe granie na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, który przyjął nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako gwiazda wystąpi Witek Muzyk Ulicy, a „Światełko do nieba” wypełni pokaz laserów.
-W niedzielę 29 stycznia br. 300 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta, ale także nie zabranie ich na terenie powiatu, bowiem gramy też m.in. w Kunowie i Ćmielowie – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu finału sztab będzie znajdował się w sali gimnastycznej PSP Nr. 5 na os. Ogrody.
Do dnia finału ostrowiecki sztab WOŚP znajduje się w siedzibie Hufca ZHP (u. Polna 56), gdzie można jeszcze dostarczać przedmioty na wielkoorkiestrowe licytacje. Każda osoba prywatna, czy też firma może przekazać je po wcześniejszym kontakcie pod numerem tel. 41 262 51 68 lub osobiście w jego siedzibie.


Na portalu Allegro znajdując użytkownika WOSPOstrowiecSw możemy zobaczyć jakie aukcje już wystartowały. Niebawem dojdą kolejne przekazane gadżety.
– Mamy przyjemność wspólnie z panem prezydentem Jarosławem Górczyńskim przekazać po raz kolejny gadżety na licytację- mówi starosta Marzena Dębniak. Jako starostwo przekazujemy obraz autorstwa Tomasza Kandyby oraz torbę oraz kilka zestawów gadżetów powiatowych.
Liczę, że uda się po raz kolejny pobić rekord zbiórki w naszym mieście. To ma wymierne znaczenie, bowiem w naszym szpitalu jest sprzęt z poprzednich edycji na kwotę ponad 2,5 mln zł. Niebawem dotrze kolejny, na okulistykę, zakupiony ze zbiórki z ubiegłorocznego finału.
– Ostrowiec Świętokrzyski za każdym razem pokazuje, że ma wielkie serce i liczę, iż tak będzie również w tym roku- dodaje prezydent Jarosław Górczyński.
Dziękuję za dotychczasową chęć niesienia pomocy mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Tradycyjnie już przekazujemy nasze upominki, ale także zdjęcie naszego stadionu MOSiR z autografami reprezentantek Polski w piłkę nożną, które nie tak dawno rozegrały w naszym mieście mecz. Co mogę powiedzieć, to, że radni miejscy z mojego komitetu pojawią się też w ramach finału i  zaproponują kuchnię na piątkę, za „piątkę”.
Do aukcji przyłączyła się też m.in. posłanka Kamila Gasiuk- Pihowicz, która zaprasza na wspólne zwiedzanie Sejmu RP.
Co do wielkoorkiestrowych wydarzeń towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to całość już tradycyjnie rozpocznie Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy “OstroBiec”. Biuro zawodów będzie czynne w pływalni Rawszczyzna w godz. 8:30 do 10:15. Start w Parku Miejskim w okolicy amfiteatru. Opłata startowa minimum 15 zł dla osób poniżej 16 roku życia, 30 zł dla osób powyżej 16 roku życia. Całość środków przeznaczona zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.
Wiadomo też, że w tym czasie w Parku Miejskim pojawią się członkowie Stowarzyszenia „Morsy i Foczki Ostrowiec Św.”. Przygotowywany jest też miniturniej w siatkówkę z drużyn a SMS Ostrowiec Świętokrzyski.
Od godz.16 rozpocznie się koncert przed Ostrowieckim Browarem Kultury na dziedzińcu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
– Na początek „Szarotka”, później już zdecydowanie inne brzmienia za sprawą grup „Awersja”, „”The Hoods” oraz „Maryland”. Około godz. 19 wystąpi, jako gwiazda Witek Muzyk Ulicy- wylicza dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk.
O godz. 20 rozbłyśnie „Światełko do nieba” w niestandardowym wydaniu. Przyłącza się w tym roku BWA (za sprawą lampionów), Miejska Biblioteka Publiczna
(powstaną specjalne zakładki) i MOPS.
Podczas wielkoorkiestrowego koncertu nie zabraknie wielu aukcji. WOŚP można wspierać również poprzez wpłaty na e-skarbonkę już teraz. Wystarczy wpisać link https://eskarbonka.wosp.org.pl/5xa584

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “WOŚP zagra już w niedzielę!

  • 25 stycznia 2023 at 12:13
    Permalink

    Ciekawe jak zachowają się nasi ostrowieccy parlamentarzyści , czy ponownie nie przyłączą się do mieszkańców Ostrowca i nie wesprą tę szlachetną akcję humanitarną ? Przecież chyba stać ich na jakąś kwotę do wrzucenia do skarbonki wolontariusza…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *