Inauguracja Opatowskiej Akademii Futbolu (zdjęcia)

Opatowska Akademia Futbolu zainaugurowała swoja działalność. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 na wszystkie dzieci czekały zjeżdżalnie dmuchanych dużych, zabaw towarzyszących, darmowej waty cukrowej, popcornu.

Podczas Dnia Otwartego mali i więksi adepci piłki nożnej wraz z rodzicem mogli spróbować sił w zadaniach przygotowanych przez trenerów stosownie do wieku i podjąć decyzje o udziale w zajęciach akademii.

Dzień otwarty w Akademii Piłkarskiej był dla trenerów możliwością spotkania dziewcząt i chłopców, którzy dopiero zaczynają piłkarską przygodę, ale także tych, którzy mają psychofizyczne predyspozycje do gry w piłkę, lecz wcześniej nie trafili we właściwe miejsce.

Dla rodziców ten dzień był z kolei niezobowiązującą okazją do zasięgnięcia dokładnych informacji o propozycjach dla dziecka i porozmawiania z trenerami.

W tym roku, w którym dzieci spędziły dużo czasu przed komputerem, szczególnie zależy trenerom na zainteresowaniu dziewcząt i chłopców aktywnością fizyczną oraz kontaktami z rówieśnikami.

-W pracy szkoleniowej kładziemy nacisk na dostosowanie programu szkolenia do aktualnych możliwości zawodnika. Na pierwszym planie stawiamy nie wyniki lecz rozwój umiejętności piłkarskich u młodych zawodników. Wierzymy też, że dobra atmosfera w zespole jest sprzymierzeńcem w rozwoju zawodnika i realizacji wspólnych drużynowych celów –podkreśla trener opatowskiej akademii, Waldemar Domagała, z którym zajęcia prowadzą także Piotr Zając, Kamil Bełczowski, Mikołaj Jasiński i Mariusz Kadela. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *