Na osiedlu Pułanki powstanie strefa rekreacji. To będzie mekka nie tylko dla miłośników rowerów, czy deskorolek

Na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie kompleks nowoczesnych torów rowerowych. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania „Budowa infrastruktury kulturalno- rekreacyjnej (zadaszenie amfiteatru, tor rowerowy i skateplaza) na terenie os. Pułanki i Parku im. Marszałka J.Piłsudskiego”. Przedsięwzięcia te dofinansowane są z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jako wykonawcę inwestycji wybrano firmę OBO Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Wartość zadania to 2.786.315,67 zł.
– Każda grupa społeczna jest dla nas ważna i staramy się wsłuchiwać w glosy wielu środowisk- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Mamy w Ostrowcu Świętokrzyskim wielu miłośników rowerów, którzy są świetnie zorganizowani. Doskonale przyjął się skatepark w Parku Miejskim, który zyskał nowy wizerunek i teraz przyszła kolej na kolejne miejsce z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Przy współpracy z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową przygotowujemy inwestycję polegającą na budowie m.in. trzech torów rowerowych, ale zlokalizujemy też tam atrakcje dla wielu grup wiekowych.
Na osiedlu Pułanki powstaną trzy tory rowerowe do jazdy na rowerze typu „pumptrack”. Ich długość to ok. 580 mb.
– Tutaj będzie i propozycja dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku 3-7 lat, ale i wyspecjalizowanych rowerzystów, na których będzie czekał tor typu „pro”. Całość dopełni tor uniwersalny- mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Wybudowana zostanie również „skateplaza”, czyli powierzchnia z wyprofilowanymi przeszkodami służącymi do jazdy po nich na deskorolkach, rolkach, hulajnogach, a także strefa piknikowa. Tutaj też pojawią się huśtawka i karuzela integracyjna z myślą o osobach niepełnosprawnych.
Zadanie podzielono na trzy etapy. Pierwszy ma być zakończony do połowy czerwca tego roku, drugi do końca września, zaś trzeci do początku lutego 2024 r.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Na osiedlu Pułanki powstanie strefa rekreacji. To będzie mekka nie tylko dla miłośników rowerów, czy deskorolek

 • 7 lutego 2023 at 09:48
  Permalink

  nie widać tu pewnego medialnego ostrowieckiego gwiazdora uroczystości przecinania wstęgi oddanego do użytku chodnika dla pieszych czy wkopywania łopaty pod rozpoczętą już budowę – przecież to też rewir jego „działań” – zapomniał czy co ?

  Reply
 • 7 lutego 2023 at 10:42
  Permalink

  A maze wreszcie parkingi dla mieszkancow?

  Reply
 • 8 lutego 2023 at 09:30
  Permalink

  Bardzo ladnie. Od myslenia chyba jednak glowa nie boli. Potrzebujemy zeczy praktycznych i urzytecznych, nie pomnikow upamietniajacych pamiec radnych. Dobrze wydane pieniadze.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *