Uwierzył fałszywemu pracownikowi banku

W dniu 7 lutego 2023 r. 28-letni ostrowczanin  poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Z jego konta zniknęło 73 tysiące złotych.

-Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że w godzinach porannych skontaktował się z nim mężczyzna, podający się za pracownika banku –mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaczął od kłamstwa, że środki finansowe na jego koncie są zagrożone i że musi stosować się do jego poleceń, aby zapobiec ich utracie. Młody człowiek uwierzył w historię opowiedzianą przez oszusta i zaczął postępować zgodnie z jego instrukcjami. Wypłacił ze swojego banku oszczędności, a następnie zaciągnął pożyczkę na łączną kwotę ponad 73 tys. złotych. Następnie udał się do wpłatomatu, gdzie na podane konto za pomocą otrzymanych od oszustów kodów BLIK wpłacił swoje oszczędności.

Ci, którzy zaglądają do prasy lub mediów elektronicznych nie potrzebują kolejnych apeli o ostrożność. Problem jest z tymi, którzy nikogo nie słuchają i wszystko wiedzą najlepiej. Im już chyba nic i nikt nie jest w stanie pomóc. Niech więc uczą się na własnych błędach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *