Żegnamy Bożennę Morycińską

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bożenny Morycińskiej, radnej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 2006 -2010 oraz 2018 – 2023, lekarza rodzinnego, ale przede wszystkim człowieka o wielkim sercu, wrażliwości i pogodzie ducha.

-Była osobą niezwykle ciepłą, spokojną, pełną życzliwości. W Radzie Miasta pełniła funkcję wiceprzewodniczącej komisji ds. rodziny, pracowała  także w komisji rewizyjnej i w komisji budżetu. Dobra koleżanka, pełna empatii do ludzi. Będzie nam jej brakowało – wspomina Irena Renduda -Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Bożenna Morycińska przyjmowała pacjentów od ponad 40 lat. Pracowała w ostrowieckich poradniach podstawowej opieki zdrowotnej, a także podczas dyżurów ambulatoryjnych diagnozowała małych pacjentów.

-Znałyśmy się bardzo długo. Współpracowałyśmy przez wiele lat. Bożenka należała do osób, o których mówi się „dusza człowiek”. Zawsze pogodna, pełna empatii i wrażliwości w podejściu do pacjentów. A przede wszystkim bardzo dobry lekarz. Świetny pediatra i lekarz rodzinny. Zawsze uśmiechnięta, uczynna, nie odmawiająca nikomu pomocy, bezinteresowna. Po prostu niezwykła jako przyjaciółka, koleżanka. To dla nas ogromna strata – mówi Danuta Barańska, kierownik ostrowieckiego pogotowia.        

Bożenna Morycińska odeszła w wieku 71 lat. Była mocno związana z ostrowieckim środowiskiem medycznym. Jej życie 13 lutego br. brutalnie i niespodziewanie przerwał wypadek drogowy, w którym doznała śmiertelnych obrażeń.

Pożegnanie Bożenny Morycińskiej odbędzie się  18 lutego, w sobotę, o godzinie 12 w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza na os. Pułanki, po czym nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym przy ul. Długiej. Łączymy się w smutku z Najbliższą Rodziną i Przyjaciółmi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *