Ostrowieccy lekkoatleci startowali w Rzeszowie w finałach mistrzostw Polski

W dniach od 10 do 12 lutego w Hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie odbyły się zawody finałowe Mistrzostw Polski U-18 i U-20 w lekkoatletyce.

W imprezie tej wzięło udział dwóch zawodników UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Michał Potrzeszcz w biegu eliminacyjnym na 200 m zajął 3 miejsce z rekordem życiowym 23,59, co w ostatecznej klasyfikacji dało mu 15 miejsce w stawce najlepszych sprinterów w kat. U-18.

Bartosz Kowalski w skoku w dal  uzyskał wynik 5,74 m i zajął 12 miejsce.

Start młodych ostrowieckich lekkoatletów należy uznać za bardzo udany. Bez kompleksów rywalizowali ze starszymi od siebie zawodnikami posiadającymi specjalistyczne zaplecze umożliwiające przygotowanie się do imprezy mistrzowskiej.

Miło nam poinformować, iż Polski Związek Lekkoatletyki doceniając pracę ostrowieckiej młodzieży i ich trenerów postanowił w Ostrowcu Św. stworzyć Ośrodek Szkolenia Ukierunkowanego PZLA.

Miejmy nadzieję , że to wyróżnienie docenią również władze miasta i powiatu ostrowieckiego tworząc długo oczekiwaną infrastrukturę lekkoatletyczną w naszym mieście.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *