Z policyjnych raportów: Nie płacił alimentów i miał narkotyki, sukienka za 15 tys. zł, kielczanin kradł zegarki

Ostrowczanin z narkotykami

W dniu 15 lutego 2023 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 29-latka, poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Starachowicach. W więziennej celi za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego spędzi najbliższe 197 dni.

-W trakcie wykonywanych czynności podczas przeszukania kryminalni znaleźli przy nim: 100 gramów substancji, wstępnie określonej jako amfetamina, dwie tabletki najprawdopodobniej ecstasy oraz ponad 25 gramów suszu zidentyfikowanego jako marihuana –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPW w Kielcach. Ostrowczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

29-latek trafił do zakładu karnego. Dodatkowo za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sukienka za 15 tysięcy złotych

W dniu 13 lutego 2022 r. 21–letnia ostrowczanka poinformowała opatowskich policjantów, że pod koniec stycznia 2023 r. na jednym z popularnych portali wystawiła do sprzedaży sukienkę, którą wyceniła na 400 zł. Została oszukana i straciła 15 tysięcy złotych.

-W dość krótkim czasie poprzez aplikację skontaktowała się z nią osoba, która wyraziła zainteresowanie ofertą –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik. „Klientka” poprosiła o przesłanie numeru telefonu w celu doprecyzowania transakcji. Po kilku minutach skontaktowała się z nią kobieta podająca się za pracownika banku, w którym zgłaszająca posiada konto, informując ją o konieczności zalogowania się do bankowości elektronicznej, aby dopełnić formalności związanych z przelewem pieniędzy za sukienkę. W rezultacie ostrowczanka otrzymała wiadomość z linkiem, który otworzyła, a następnie uzupełniła dane w postaci numeru karty płatniczej, trzech bezpiecznych cyfr z tej karty oraz numeru pin. Teraz pozostało tylko oczekiwać na przelew, który przez kolejne kilkanaście dni nie przychodził. Przyszło za to powiadomienie, że 21–latka obciążona jest kredytem w wysokości 15.000 złotych i właśnie nadszedł czas spłaty pierwszej raty zobowiązania, którego zgłaszająca świadomie nie zaciągała.

Policjanci przypominają, że instalowanie oprogramowania pochodzącego z linków przesłanych przez osoby nieznajome niesie za sobą ryzyko utraty oszczędności lub innych problemów finansowych, jak w tym przypadku posłużenia się danymi pozyskanymi w sposób podstępny i wzięcia kredytu. Utrzymywanie kontaktu z klientem lub sprzedawcą poprzez aplikację, w której znajduje się przedmiot transakcji pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

Kielczanin kradł zegarki w Ostrowcu

Na początku lutego 2023 r. ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem na jednym z osiedli. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca skradł z mieszkania 30 zegarków naręcznych i kieszonkowych różnych marek o wartości ponad 14.500 złotych. Ponadto łupem włamywacza padło ponad 1.000 brytyjskich funtów.

 -W dniu 15 lutego 2023 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali, podejrzanego o to przestępstwo 29-letniego kielczanina –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tego samego dnia usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *