Pięściarskie mistrzostwa okręgu w ostrowieckiej hali! Zapraszamy!

W dniach od 25 do 26 lutego w ostrowieckiej hali odbędą się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie.

W najbliższą sobotę odbędą się walki eliminacyjne i półfinałowe (początek o godz. 15), zaś w niedzielę finałowe (początek o godz. 10.00).

KSZO wystawi swych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Zapowiadają się więc nie lada emocje. Wszystkich sympatyków boksu olimpijskiego zapraszamy więc na zawody.

W ubiegłym roku w punktacji klubowej zwyciężył Rushh Kielce – 93 pkt. (10 złotych, 11 srebrnych, 5 brązowych medali) i znalazł się przed naszym KSZO – 64 pkt. (7-7-4), Ringiem Busko-Zdrój – 29 pkt. (5-3-0), Fighterem Kielce – 26 pkt. (3-4-0), Skalnikiem Wiśniówka – 21 pkt. (4-1-1), Skarżyskiem Klubem Bokserskim – 12 pkt. (1-2-1), Walką Morawiuca – 6 pkt. (0-2-0) i Starem 1926 Starachowice – 1 pkt. (0-0-0).

Złote medale mistrzostw okręgu dla KSZO wywalczyli: Julia Pilas (juniorka), Oskar Kapusta (młodzik), Kamil Szczygieł (młodzik), Aleks Czarnecki (kadet), Franciszek Gawot (kadet), Dawid Strzelecki (junior), Daniel Surowiec (senior).

Po srebrne krążki sięgnęli: Jakub Górnisiewicz (młodzik), Dawid Durka (młodzik), Oliwier Wierzchowski (kadet), Kamil Zając (junior), Bartosz Klepacz (junior), Kamil Surowiec (senior), Kamil Niekłań (senior).

Brązowe medale zdobyli: Konrad Michta (kadet), Jakub Paluch (kadet), Daniel Kowalski (junior), Piotr Żurek (senior).

Punkty do klasyfikacji zespołowej wywalczyli również: Katarzyna Górnisiewicz (młodziczka), Joanna Orłowska (kadetka) oraz seniorki i seniorzy: Gabriela Surowiec, Natalia Stolarek, Aleksandra  Szczodrak, Albert Orzeł, Andrzej Kołton.