„Śródmieście” zaprezentowało swe osiągnięcia, zgłosiło wnioski do realizacji

Za nami zebranie sprawozdawcze Samorządowej Rady Osiedla „Śródmieście”, które poprowadził Józef Sołtys, przewodniczący. Sekretarz Rady Osiedla, Marta Paluch wygłosiła sprawozdanie za miniony rok. Obecni na nim, niezbyt licznie, mieszkańcy dowiedzieli się o wielu interesujących ich sprawach. Padły zapewnienia odnośnie załatwienia konkretnych spraw.

Trzeba przyznać, że dopisali przedstawiciele władz na czele z wiceprezydentem miasta Arturem Łakomcem i reprezentującą powiat – członkiem zarządu Agnieszką Rogalińską. Obecni byli też: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka –Kuzdak, dyrektor ZUM-u Łukasz Dybiec, prezes MEC-u Dariusz Wojtas, a także radni Aron Pietruszka, Andrzej Broda i Dariusz Czupryński.

-To pokazuje, drodzy mieszkańcy, że władzom miasta i powiatu naprawdę zależy na tym, co was dotyczy –skomentowała ten fakt Agnieszka Rogalińska.

Uwadze mieszkańców nie umknął fakt, że ich osiedle zostało ładnie posprzątane. Z sali dało się usłyszeć, żeby takie zebrania będą robione co miesiąc. A prawda jest taka, że władze miasta i ZUM pilnują spraw dotyczących śródmieścia. Ostatnio ta część miasta wiele zyskała, a to dzięki środkom gminy na nowe ulice. Praktycznie nie było żadnych skarg, a jeden z istotnych postulatów dotyczył remontu schodów.

Robert Cedro, mieszkaniec osiedla, postulował, aby miasto nie wprowadzało strefy płatnego parkowania w centrum, lecz spróbowało zorganizować, choćby prowizoryczne miejsca parkingowe.

Mieszkańcy oczekują od władz miasta, że uda się zainstalować nowe lampy ledowe na osiedlu, m.in. na ulicy Stodolnej i przy placu zabaw. Wiceprezydent obiecał, że sprawa zostanie załatwiona. Powiedział też, że niebawem zostanie wybrany projekt rewitalizacji Rynku i że prace związane z wprowadzeniem zieleni do tej części miasta, nie będą uciążliwe.

-Pilnujemy tez państwa interesów w związku z rozpoczętą przebudową drogi wojewódzkiej i wyburzeniem mostu na Kamiennej –powiedział wiceprezydent. Chcemy poznać harmonogram prac, ale są problemy.

Radna Agnieszka Rogalińska zapewniła w imieniu starosty Marzeny Dębniak, że miasto dołoży wszelkich starań, aby oddłużyć szpital i podnieść standard opieki medycznej. Zadłużenie placówki jest systematycznie zmniejszane. Radna wyraziła ubolewanie z powodu odrzucenia wniosków powiatu dotyczących remontów i rozbudowy dróg powiatowych.

Na koniec zebrania jedna z mieszkanek podniosła problem kostki granitowej w obrębie Rynku i na chodniku między płytą Rynku a ulicą Siennieńską. Dla osób starszych poruszanie się po śliskiej kostce w okresie zimowym, kiedy wracają z targowicy z zakupami, stanowi pewne zagrożenie.

Mnie jako postronnemu obserwatorowi trudno byłoby zaprzeczyć, że przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz mieszkańcy wzajemnie się rozumieli. A to dobrze wróży na przyszłość.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Śródmieście” zaprezentowało swe osiągnięcia, zgłosiło wnioski do realizacji

  • 2 marca 2023 at 15:00
    Permalink

    To w końcu, gdzie pan Cedro mieszka: w Śródmieściu czy na Rosochach, jak twierdził, gdy się chciał załapać do rady nadzorczej SM Krzemionki?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *