Wystarczył moment dekoncentracji w doliczonym czasie gry…

III liga piłkarska. Grupa IV. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wieczysta Kraków 0:1 (0:0).

0:1 – Denys Favorov, 90 min.

KSZO: Burek – Domagała (65.Jarzynka), Mężyk, Mazurek, Maidanevych – Kafel, Nawrot, Dziubiński (32.Lipka) – Brągiel, Janaszek (78.Zdyb), Bełczowski (65.Mażysz). Trener: Rafał Wójcik.

Wieczysta: Mikułko – Asmelash, Faworow, Bujak, Klimczak – Torres, Pałaszewski, Pietras, Misak (64 Majewski), Kumah (85 Hebel) – Danielak (59 Twarowski). Trener: Dariusz Marzec.

Żółte kartki: Pałaszewski, Favorov (obaj Wieczysta).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Piłkarze KSZO lepiej prezentowali się w I połowie, kiedy to w 14 min. ładnym strzałem popisał się Michał Nawrot i zmusił Mikułko do sporego wysiłku przy obronie strzału, a w 23 min. bliski trafienia był Fryderyk Janaszek.  Jeszcze w 34 min. przed szansą stanął Oleksij Maidanevych, ale jego po jego strzale piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką. W tej części gry zamarliśmy jednak w 30 min. Wtedy to po wybiciu piłki przez rozgrywającego dobrą  partię Damiana Mężyka piłka odbiła się jeszcze od słupka naszej bramki i wyszła na aut. Z kolei w 42 min. Jakub Burek świetnie wybronił oddany z kilku metrów strzał Pałaszewskiego.

Po zmianie stron, Wieczysta osiągnęła sporą przewagę. Krakowianie łatwo zdobywali teren i szybko przedostawali się na nasze przedpole. Dużo częściej utrzymywali się przy piłce i kreowali grę, ale co by się stało, gdyby w 72 min. Dariusz Brągiel wykorzystał sytuację sam na sam z Mikułko? Wieczysta grała do końca, a my ze sporym szczęściem radziliśmy sobie w grze obronnej. Już w doliczonym czasie gry Jakub Burek wybronił groźny strzał Hebla. Niestety, po rzucie rożnym i główce Favorova był bezradny i komplet punktów zapewnił krakowianom pozycję lidera.  

KSZO, zgodnie z naszymi zapowiedziami, zagrał bez kontuzjowanych Ukraińców – Czernija, Tymoshenko i Dumaniuka. Trener Wójcik nie mógł skorzystać z usług Sylwestrzaka, a w trakcie meczu uraz odnowił się Dziubińskiemu. Miejmy nadzieję, że przysłowiowy szpital w drużynie skończy się jak najszybciej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wystarczył moment dekoncentracji w doliczonym czasie gry…

  • 5 marca 2023 at 13:22
    Permalink

    Bardzo słaby mecz i to w wykonaniu obu drużyn dawno nie byłem na meczu KSZO myślałem że drużyna gra lepiej ale niestety styl nadal trzecioligowy a nawet gorzej. Owszem porażka przypadkowa niezasłużona ale gra i taktyka wymyslona przez trenera Wójcika beznadziejne , Dlaczego w tej drużynie nie istnieje druga linia i nie ma w ogóle rozegrania piłki co to za taktyka jeśli bramkarz dostaje piłkę i kopie ją bezmyślnie do przodu lub podaje do najbliższego zawodnika A ten robi to samo. Niestety z tym stylem gry i jakością długo będziemy czekać na jakikolwiek awans sportowy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *