22-latek potrącił dwie nastolatki na pasach

Jeszcze nie przebrzmiały echa tragicznej śmierci 71-latki na ulicy Radwana, która zginęła na pasach dla pieszych, a już mamy kolejny przypadek zdarzenia drogowego z udziałem pieszych. W dniu 8 marca 2023 r., o godz. 13.46, w Ostrowcu Świętokrzyskim na  ul. 11 Listopada, 22-latek kierujący pojazdem marki Audi, na przejściu dla pieszych potrącił przechodzące przez jezdnię dwie nastolatki w wieku 12 i 14 lat. W związku ze zdarzeniem piesze zostały przewiezione do szpitala.

-Kierowca audi był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. W chwili obecnej prowadzone są czynności wyjaśniające o wykroczenie mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przypominamy, że „kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *