Radosław Moskal „Zawodowcem Roku”

Nauczyciel Roku 2009, Honorowy Profesor Oświaty a zarazem nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS3 w Ostrowcu Świętokrzyskim – THM Radosław Moskal otrzymał w dziedzinie mechatronika wyróżnienie w konkursie „𝐙𝐚𝐰𝐨𝐝𝐨𝐰𝐢𝐞𝐜 𝐑𝐨𝐤𝐮 𝟐𝟎𝟐𝟐” organizowanym wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.
Do konkursu zgłoszono aż 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. Komisja Konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła 118 nominowanych uczestników w 52 dziedzinach. „Zawodowcy Roku 2022” w poszczególnych dziedzinach zostali przedstawieni podczas uroczystej gali wręczenia nagród.
Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy z pasją i zaangażowaniem edukują przyszłą kadrę kompetentnych pracowników branżowych, a równocześnie są wzorem dla innych nauczycieli.
Tytuł „Zawodowca Roku” mógł otrzymać nauczyciel, który jest zaangażowany i z pasją prace z młodzieżą, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego, działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego, np. wprowadza autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego, a także współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dba o swój rozwój zawodowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *