Spalili kradzione auto

W dniu 12 marca 2013 r. 35–letni mieszkaniec gminy Baćkowice zawiadomił opatowskich policjantów, że minionej doby z jego posesji skradziony został samochód oraz elektronarzędzia o łącznej wartości 28.000 złotych. Jak ustalili mundurowi, wskazany w zgłoszeniu pojazd marki suzuki został spalony. Auto zostało odnalezione w kompleksie leśnym w Brzezinkach.

-Opatowscy kryminalni zatrzymali 37 i 30–latka z powiatu kieleckiego, których podejrzewali o współudział we wskazanych wcześniej przestępstwach –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ponadto 30– latek podczas zatrzymania posiadał przy sobie 5 gramów amfetaminy. Zakazane substancje zostały zabezpieczone. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz jego spalenia, a także włamania do pomieszczeń gospodarczych i kradzieży elektronarzędzi oraz innych przedmiotów. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W dniu 17 marca 2023 r. na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Opatowie zdecydował o ich aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

W następstwie podjętych przez mundurowych czynności w sprawie zatrzymany został jeszcze 40 -letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, który pomógł w ukryciu skradzionych wcześniej elektronarzędzi. Sprzęty zostały odzyskane, a wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *