Rada Osiedla Rosochy podsumowała miniony rok

Groźba powstania zakładu produkcyjnego w byłej wymiennikowni Miejskiej Energetyki Cieplej obok bloku 106 była jednym z ważnych tematów zebrania Rady Osiedla „Rosochy”. Na szczęście obecny na zebraniu Dariusz Wojtas, przewodniczący MEC-u wyjaśnił, że wymiennikownia nie została sprzedana, a o tym czy w jej pomieszczeniach cokolwiek powstanie zdecydują odpowiednie władze. Na pewno głos mieszkańców musi yu być wzięty pod uwagę.

Mieszkańcy osiedla postulowali także zagospodarowanie kilku pustych miejsc na terenie osiedla, uporządkowania ulicy Wroniej oraz zainstalowania w większym stopniu fotovoltaiki, która obniży koszty funkcjonowania spółdzielni. I tu padły zapewnienia ze strony odpowiednio przedstawiciela Urzędu Miasta, prze4sdstawiciela SM „Krzemionki” Jerzego Kuźmy oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

Radny Dariusz Czupryński zwrócił się z apelem o nieblokowanie przez mieszkańców osiedla dojazdów do poszczególnych bloków. W dojeździe służb medycznych do chorych przeszkadzają również słupki oraz szykany, które w połączeniu z nieprawidłowo parkującymi pojazdami szczelnie korkują osiedle.

Oczywiście nie zabrakło występu radnego Zbigniewa Dudy, który co prawda się spóźnił, ale potem rozdawał swoje ulotki na temat rzekomo drogiego ciepła.

Na zebraniu powiat reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, a miasto wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Rada Osiedla Rosochy podsumowała miniony rok

 • 22 marca 2023 at 09:17
  Permalink

  No nie, rzekomo drogie jest ciepło, nie rewelacyjnie tanie. Tak tanie że wywożę je w termosie znajomym do Kielc i Starachowic, nawet kuzynka z Warszawy przyjechała się tu ogrzać.

  Reply
 • 22 marca 2023 at 10:10
  Permalink

  Wymiennikownia mieści się przy blokach 105 i 111.

  Reply
 • 22 marca 2023 at 14:09
  Permalink

  Na osiedlu Rosochy nie ma bloku nr 106, jest 105 i 111, obok których znajduje się wspomniana wymiennikownia.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *