Brawa i gratulacje dla Kasi Górnisiewicz!

Katarzyna Górnisiewicz wygrała dziś swoją walkę w meczu młodziczek Węgry – Polska, rozgrywanym w mieście Koka. W spotkaniu, które było kolejnym etapem przygotowań do ME w słoweńskim Mariborze, pięściarka KSZO w kat. wag. do 46 kg zasypała rywalkę gradem ciosów, po którym sędzia wyliczył przeciwniczkę, a po wznowieniu walki i kolejnych ciosach naszej zawodniczki trener reprezentacji Węgier rzucił ręcznik na ring i poddał swoją podopieczną. Walka trwała góra 20 sekund! Trenerka kadry narodowej Karolina Koszewska z pewnością jest zadowolona z występu młodej ostrowczanki, na co dzień podopiecznej trenerów Piotra Wańdocha, Damiana Faleckiego i Damiana Skowrona.
Ostatecznie młode pięściarki polskie pokonały Węgierki 8:2. Oprócz Kasi punkty zdobyły: Amelia Urban – 44 kg, Julia Jaskrowska – 51 kg, Maria Gorzelanna  -54 kg. Przegrała tylko Wiktoria Kustosz – 57 kg, ale po dość kontrowersyjnym werdykcie.
Nagrodę za najlepszą walkę otrzymała Julia Jaskrowska.
W poszczególnych walkach Amelia Urban wygrała z Eszter Odor, Katarzyna Górnisiewicz z Rebeką Horvath, Julia Jaskrowska z Jazmin Svercsek, a Maria Gorzelanna z Lili Gereben. Jedynie Wiktoria Kustosz w opinii sędziów przegrała z Szter Toro.
Jutro spotkanie rewanżowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *