Ile zarabia się w Ostrowcu? Sprawdź najnowsze dane

Ostrowiec Świętokrzyski znajduje się w województwie świętokrzyskim i jest drugim co do liczby ludności miastem w porównaniu do Kielc. Przemysł odzieżowy i hutniczy to branże, w których z pewnością znajdziesz tam pracę. Sprawdź, jaki potencjał kryje się w rynku pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Rynek pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowiec Świętokrzyski należy do grona głównych ośrodków Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. W związku z tym dominujące tam branże opierają się w głównej mierze na przemyśle odzieżowym oraz hutniczym. Analizując dane GUS z 2020 r., należy zauważyć, jak duży odsetek społeczeństwa pracował w określonych sektorach. Zauważamy, że pomimo wielu przemian gospodarczych wciąż rolnictwo stoi na pierwszym miejscu. Na następnym miejscu plasuje się przemysł i budownictwo, natomiast pozostałe grupy rozdzielają się na rozmaite kategorie usług. W sumie zatrudnionych było wtedy 25 162 mieszkańców.Przemysł odzieżowy

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Ostrowiec Świętokrzyski w przypadku przeciętnego wynagrodzenia jest mniej więcej na środku w porównaniu do pozostałych powiatów województwa świętokrzyskiego. Według danych na 2021 r. płaca w powiecie ostrowieckim mieściła się w przedziale 4 800 zł – 5 099 zł brutto. Najwyższe zarobki osiągali wtedy przedstawiciele sekcji opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, a także pracownicy administracji publicznej. Wśród najmniej płatnych zawodów mieściły się natomiast te związane z zakwaterowaniem i gastronomią. Na niewiele więcej mogli liczyć pracownicy sektora transportowego czy gospodarki magazynowej.

Bezrobocie dane dla Ostrowca Świętokrzyskiego

Powiat ostrowiecki odznacza się wysoką stopą bezrobocia w porównaniu do pozostałych powiatów w regionie. W lutym 2023 r. grono zarejestrowanych bezrobotnych powiększyło się do liczby 3 349 osób. W porównaniu do poprzedniego roku liczba ta niewiele się różni, gdyż w lutym 2022 r. było to 3 449 osób. Zauważa się znaczną poprawę w miesiącach letnich, jednak wpływa na to wzrost dostępności oraz zainteresowania pracami sezonowymi powiązanymi z w dużej mierze z sektorem rolniczym. Z reguły większa liczba ofert pracy pojawia się już na przełomie kwietnia i maja, natomiast wzrost bezrobocia obserwuje się szczególnie w grudniu oraz styczniu.

Jak znaleźć pracę w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Istnieje szereg sposobów na znalezienie pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród nich należy wyróżnić możliwość korzystania z wyszukiwarek internetowych. Z pewnością znajdziesz nowe ogłoszenia w Ostrowcu GoWork.pl. Dzięki temu w sprawny sposób przefiltrujemy dostępne oferty pracy pod względem naszych wymagań. W tym bez problemu określimy preferowany:

 •  wymiar pracy;

 •  branżę

 •  tryb pracy;

 •  lokalizację;

 •  rodzaj umowy.

Warto zwrócić uwagę, że szczególnie potrzebni są kierowcy autobusów oraz pielęgniarki i położne. Ponadto poszukiwani będą przede wszystkim przedstawiciele branży budowlanej czy elektryczno-elektronicznej. Niedobór obserwuje się również w branży kosmetycznej, a także przemyśle odzieżowym.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ile zarabia się w Ostrowcu? Sprawdź najnowsze dane

 • 27 marca 2023 at 13:02
  Permalink

  Niedobór xD Nie niedobór pracowników, tylko nikt za takie śmieszne pieniądze nie chce pracować.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *