Zwycięstwo szczypiornistów, ale za dwa punkty. Michał Piątkowski bohaterem KSZO!

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SMS ZPRP II Kielce 39:39<3:2>(22:18).

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak 15, Sobut 7, Kogutowicz 3, Kieloch 1, Granat, Dąbrowski, Majchrzak, Zadrożny, Chudzik, Skuciński 5, Świstak 1, Chmielewski 4, Wojkowski 3, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 12 min. Karne: 8/7.

Czerwona kartka: Majchrzak w 48 min. za niebezpieczny faul.

SMS II: Drożdż – Luksa 7, Wywrot, Aksamit 3, Mielczarski 9, Cacak 8, Korus 1, Bujok, Olczyk, Popielecki, Burzyński 1, Rodak 3, Peplińśki 4, Pilz, Fajfer 3. Trener: Radosław Wasiak.

Kary: 8 min. Karne: 5/1.

Sędziowali: Paweł Piątek (Łańcut) – Maciej Szostakow (Białobrzegi). Widzów: 150.

Szczypiorniści KSZO dopiero po serii rzutów karnych pokonali kielecki SMS, bo w regulaminowym czasie padł remis, chociaż wcale nie musiał…

W I połowie, po okresie wyrównanej gry, kiedy wynik oscylował wokół remisu, ostrowczanie od 17 min. przejęli inicjatywę i dzięki celnym rzutom Mateusza Bysiaka i Bartosza Kogutowicza osiągnęli kilkubramkową przewagę, z którą schodzili do szatni na przerwę.

W II połowie nasza drużyna stale powiększała przewagę. W 35 min. było 25:20, w 40 min.- 30:23, w 45 min.- 33:27. Jeszcze w 55 min. KSZO prowadził 38:33. Do końcowej syreny jednak zdobył już tylko dwie bramki, podczas gdy goście –poza jednym rzutem karnym – kończyli swe akcje celnymi rzutami. Duża w tym zasługa Piotra Mielczarskiego, który w ostatnich minutach zdobył dla kieleckiej drużyny cztery bramki.

Całe szczęście, że nasz zespół lepiej egzekwował – zarówno w samym meczu, jak i w dogrywce – rzuty karne i to on z dwoma punktami dopisanymi do konta zakończył rywalizację tego przełożonego z lutego spotkania. W serii rzutów karnych nie pomylili się w naszym zespole Hubert Skuciński, Mateusz Bysiak i Filip Chmielewski. Za to bohaterem był Michał Piątkowski, który zamurował bramkę i obronił trzy rzuty karne!

Nasz zespół z jednym rozegranym spotkaniem więcej awansował na 2 pozycję w tabeli.