Edukacyjne innowacje w powiatowych szkołach! (zdjęcia)

Tego jeszcze nie było! Młodzież szkół powiatu ostrowieckiego po raz pierwszy  opanowała Ostrowiecki Browar Kultury, prezentując oferty edukacyjne swoich placówek. Już 15 maja br. ruszy nabór do szkół, więc to ostatni dzwonek, aby wybrać właściwy kierunek dalszej edukacji. Salon Edukacyjny dedykowany był uczniom ósmych klas wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowieckiego. Spotkanie otworzył Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych wraz z członkiem zarządu powiatu, Agnieszką Rogalińską.  -Wspólnie z dyrektorami szkół prowadzonymi przez powiat ostrowiecki został zorganizowany po raz pierwszy Salon Edukacyjny,  w którym uczniowie ósmych klas  mieli możliwość poznania oferty szkół, zarówno liceów ogólnokształcących, jak i technikum i szkół branżowych. Uczniowie mieli  też możliwość porozmawiania z nauczycielami, dyrektorami placówek , a przede wszystkim z  rówieśnikami na temat tego, co się dzieje się w szkołach, jak wyglądają zajęcia, jakie są kierunki,  jakie dana szkoła realizuje innowacje edukacyjne. W powiecie ostrowieckim jest 1200 uczniów i to jest ostatni tak duży rocznik. – mówił naczelnik Mariusz Łata.

Podczas Salonu Edukacyjnego każda ze szkół prezentowała swój dorobek. Nie zabrakło eksperymentów, przejażdżki motocyklem, czy gry w siatkówkę. Na placu OBK odbył się także pokazowy trening bokserski dziewcząt sekcji bokserskiej KSZO pod okiem trenera Damiana Skowrona i prezesa KSZO ds boksu Łukasza Dybca. W przyszłym roku szkolnym 2023/24 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego rusza licealna pierwsza klasa bokserska.

-Przygotowujemy się na otworzenie klasy sportów walki – klasy bokserskie na bardzo dobrym poziomie i  w bardzo dobrej współpracy  z prezesem KSZO ds. boksu Łukaszem Dybcem i trenerami KSZO.  Rada Powiatu Ostrowieckiego pozytywnie oceniła także utworzenie klasy przysposobienia wojskowego w ZSOMS. Obecnie dokumenty są weryfikowane przez Ministerstwo  Obrony Narodowej. W II LO będzie kontynuowana klasa cybermil, zaś od września uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności  na wirtualnej strzelnicy – wylicza naczelnik Mariusz Łata.

Każda z ośmiu szkół średnich przedstawiała swoją ofertę w postaci prezentacji multimedialnej. Szczegółowych informacji można było zasięgnąć na szkolnych stoiskach, które przyciągały tłumy ósmoklasistów, bo dużo na nich się działo. Pierwszy Salon Edukacyjny był przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i być może wpisze się na stałe w życie powiatu ostrowieckiego. A już niebawem każda szkoła powiatowa będzie zapraszać ósmoklasistów  na dni otwarte.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *