Remont ulicy Sienkiewicza rozpoczęty! Są utrudnienia!

Frezowaniem nawierzchni na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Polnej rozpoczął się dziś remont ulic Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fragment drogi ten jest nieprzejezdny z wyjątkiem służb ratunkowych, zaopatrzenia sklepów oraz dojazdu mieszkańców do posesji przy ul. Sienkiewicza od 44 do 62. Objazdy wyznaczono przez ulicę Mickiewicza i Polną, ale część kierowców upatrzyła sobie również skrót przez ul. Kuźnia.

Z naszych obserwacji w godzinach dopołudniowych najtrudniej sytuacja wygląda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Polnej przy „Samochodówce”, gdzie natrafiały na siebie dwa potoki pojazdów z obu ulic. To tutaj kierowcy mogą trafić na problem przez cały dzień.

Utrudnienie dotkną też pasażerów komunikacji miejskiej bowiem zmianie ulega trasa przejazdu i rozkład jazdy linii nr 1, 3, 4, 6, 8, 9, 10 12, 13. Nowe rozkłady jazdy mają być dostępne na tabliczkach rozkładowych na przystankach autobusowych oraz na stronie internetowej www.mzkostrowiec.pl w zakładce rozkład jazdy. Vis-a-vie PSP Nr 4 wyznaczono dodatkowy przystanek autobusowy dla poruszających się od strony Sienkiewicza przez ul Polną.

Realizacja przedsięwzięcia to koszt 8,6 mln. zł Zadanie obejmuje remont ulicy Sienkiewicza na odcinku od ul. ul. Stefana Żeromskiego do ul. Mickiewicza o długości 871 mb w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zakresie przewidziano remont nawierzchni bitumicznej jezdni wraz wymianą krawężników betonowych, obustronnym oraz roboty budowlane związane z chodnikiem dla pieszych, ścieżką rowerową, zatokami autobusowymi, zjazdami publicznymi i indywidualnymi do posesji, remontem kanalizacji deszczowej wraz ze studniami kanalizacyjnymi oraz wymianą słupów oświetlenia ulicznego, parkowego i doświetleniem przejść dla pieszych. Wykonanie zagospodarowania terenów zielonych w obrębie pasa drogowego.

Wykonawcą zadania będzie firma DROGBUD Radosława Malca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *