Trzecia wygrana KSZO w waterpolowej esktraklasie

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arkonia Waterpolo Szczecin 22:10 (5:0, 6:1, 2:4, 9:5).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Bartosik 3, Idzikowski 1, Nakonechnyi, Kochański 2, Mamot, Krakowiak 8, Skrzypińśki 1, Nochelski 1, Hryshkevich 3, Walesic 3, Gabryszewski. Trener: Robert Serwin.

Arkonia: Sawicki – Niepsuj, Guzy 1, Pajor 1, Kiwacki 3, Ignacy 1, Rakozy 4. Trener:Andrzej Zabydyr.

Najlepsi zawodnicy – Wojciech Kotaś (KSZO) – Szymon Pajor (Arkonia).

Piłkarze wodni KSZO nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad outsaiderem ze Szczecina. Na dodatek, Arkonia stawiła się w Ostrowcu tylko w siedmioosobowym składzie i z góry była skazana na porażkę.
Ostrowczanie pierwsze trafinie zaliczyli już w 15 sekundzie spotkania. Po 12 minutach prowadzili 8:0, a świetnie między słupkami naszej bramki spisywał się Jan Skaliński. To była pierwsza odsłona spotkania. W drugiej grający na luzie nasz zespół pozwalał sobie na zmiany i nie angażował się już tak w akcje obronne. Stąd dość „szalona” była IV kwarta, w której waterpoliści obu zespołów zdobyli w sumie aż 14 bramek.
Wynik spotkania odzwierciedla chyba obecny potencjał obu zespół. Po tym meczu drużyna KSZO zachowała szóstą pozycję w tabeli, ale zwięszyła przewagę nad przedostatnim Neptunem do sześciu oczek. Teraz, w kolejce zaplanowanej na 20 i 21 maja, KSZO zagra w Łodzi z ŁSTW.